Україна продовжує й надалі отримувати допомогу від міжнародних партнерів, зокрема у вигляді кредитів, сума яких вже перевищила 100 мільярдів доларів. Проте війна щодня здійснює вплив на внутрішню економіку країни – Світовий банк спрогнозував, що може чекати на економіку держави в найближчі роки.
Інформація про це зазначена в прогнозі Світового банку для країн Європи та Центральної Азії.
Читайте також: Як змінився індекс інфляції в Україні: дані НБУ за початок квітня
Зауважується, що за умов, коли активні бойові дії в Україні триватимуть протягом 2024 року, то ВВП може очікувано зрости на 3,2%.
Вже з 2025 року економічне зростання може прискоритися до 6,5% відповідно в міру відновлення аспекту зростання експорту та інвестицій у відновлення. При цьому серед іншого на 2025 рік передбачається:
- приватне споживання – зростання до 10%;
- державне споживання – з 19,1% до 12,2% в 2025 році;
- валові інвестиції в основний капітал – з 3,8% в 2024 році до 12,4%;
- експорт, товари та послуги – зростання з 26,1% до 35,7%;
- імпорт, товари та послуги – з 18,3% до 25,6%.
Окрім того, також прогнозується, що приватне споживання зросте трохи з огляду на поточну грошово-кредитну політику, що є важливою для стримування повоєнної інфляції. Стосовно інфляції – вважається, що у 2024 році вона підвищиться до 9,5%. Проте вже у наступному – 2025 році – варто очікувати, що інфляція знизиться до 7,9%.
В огляді зауважується, що запропонований сценарій, з огляду на вразливість економічного сектору України, "...схильний до значних ризиків погіршення ситуації". В розрахунок бралися вразливість до дефіциту зовнішнього фінансування і ймовірність продовження ведення бойових дій ще й після 2024 року.
"Якщо ризики погіршення ситуації матеріалізуються, може виникнути необхідність у більш жорсткому макроекономічному коригуванні", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що українцям компенсують збитки, завдані Росією.
- Вас також може зацікавити:
Кожен українець винен 4 тисячі доларів: як Україна буде віддавати державний борг
Що буде з зарплатами і інфляцією в Україні: прогноз МВФ до 2027 року
Україна має рекордні борги: скільки тепер винен кожен українець