У звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) йдеться про те, що невиправдано високі виплати російським солдатам та наслідки нестачі робочої сили дестабілізують економічну стабільність РФ.

Російська стратегія заохочувати добровольців приєднатися до війська, надаючи великі одноразові оплати, та одночасні зусилля розширити свою оборонно-промислову базу вимагає від Росії збільшення виплат і для підтримки призовників, і для збільшення робочої сили.

РФ була змушена значно збільшити федеральні та регіональні одноразові премії, аби росіяни підписували контракти, а не брали на себе іншу роботу. Ці фактори, разом із дефіцитом робочої сили, призводять до розбіжності між вартістю товарів і послуг, що обмежує економічне зростання, зусилля з формування збройних сил і оборонно-промислове виробництво.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Росія не може безкінечно оновлювати свої війська за поточного рівня втрат без примусової мобілізації резерву, яку президент Росії Володимир Путін виявив великим небажанням наказувати, а також не може підтримувати дедалі вищі виплати новобранцям, які російська економіка не може собі дозволити", — оцінив ISW.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Центральний банк Росії порадив кредиторам зосередитися на реструктуризації кредитів, що й відображає ризиковану та суперечливу економічну політику Росії.

Центральний банк Росії, ймовірно, не зацікавлений у порятунку великих російських банків, що могло б спричини проблеми із ліквідністю, та, у гіршому випадку, призвести до банкрутства. Будь-яке банкрутство великого російського банку підірвало б давню заяву Путіна про те, що ні війна в Україні, ні західні санкції не шкодять російській економіці.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Нагадаємо, що 18 липня Комітет постійних представників ЄС затвердив 18-й санкційний пакет проти Росії.