Центральний банк Росії де-факто вирішив відмовитися від єдиного курсу федеральної грошової одиниці - рубля.
Про це повідомив РБК.
У банку рекомендували кредитним організаціям вжити заходів для коригування підходів для встановлення курсу купівлі-продажу валюти клієнтам-юридичним особам. Для компаній-імпортерів, які купують валюту з метою здійснення розрахунків за імпортними контрактами, максимальне відхилення курсу в банку від біржового рівня не повинно перевищувати 2 рублі.
Аналогічне відхилення пропонується встановити для корпоративних клієнтів, які мають валютні кредити або облігації. Це можливо, якщо валюта купується для розрахунків за такими зобов'язаннями.
Для тих юридичних осіб, які купують валюту з метою проведення операцій за наявності дозволу спеціальної урядової комісії, ціна придбання не повинна перевищувати курс на біржі більш ніж на 2 рублі.
У той же час для інших компаній пропонується розширити діапазон спредів (різниця між ціною купівлі та продажу валюти - "Апостроф") щодо обмінних операцій у таких валютах, як долар, євро та фунт стерлінгів.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що великі світові корпорації продовжують покидати російський ринок через війну в Україні, яку почав президент РФ Володимир Путін 24 лютого. На шляху до дефолту, Росія також втрачає світових споживачів російської нафти та газу.