У травні курс валют може бути нестабільним – коливання будуть незначними, але більш динамічними, ніж ті, що були у перші два весняні місяці.
Про це повідомляє "ТСН.ua".
За словами Олександра Савченко, професора, ректора Міжнародного інституту бізнесу, Нацбанк наразі має на меті лібералізувати курсову політику і менше втручатися у внутрішні процеси.
"Потрібно звикати, що буде більше курсових коливань на ринку. Але в цьому немає нічого страшного. Просто коливання на ринку будуть динамічнішими, ніж це було раніше. Якщо раніше пріоритетом була така собі "курсова стабільність", то зараз курс долара може відхилятися в ту, чи іншу сторону", - пояснив він.
Читайте також: Китайська підробка: що чекає на Росію після відмови від долара
Експерт наголосив, що на курс валют наразі напряму впливають політичні фактори та регуляторні дії Нацбанку.
"В травні я не бачу причин для різкої зміни курсу долара до гривні. Але зміни варто очікувати, коли Національний банк перейде до певної лібералізації курсу. Тоді є небезпека, що курс може коливатися. Все залежить від того скільки Нацбанк буде викидати валюти на ринок - більше чи менше", - розповів Савченко, додавши, що важливим також є політичний фактор, а саме фінансова підтримка України від держав-партнерів.
Своєю чергою президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко запевняє, що ситуація з валютою радикально у травні змінюватися не буде.
"У нас є валютний коридор 37-38 гривень за долар. Ось у ньому курс і буде "топтатися" цей місяць. Гойдалки будуть – від і до. У нас не намічається якихось радикальних змін на валютному ринку. Звичайно, що є важливі новини, які періодично з’являються, але вони на курс радикально не впливають", - розповів він.
Щодо євро експерт зауважив, що долар відносно євро наразі девальвує і ця тенденція буде продовжуватися.
"На початку року долар активно девальвував щодо євро. Зараз це відбувається значно повільніше. Можу сказати, що євро буде дорожчати і у травні, але не так швидко, як на початку року. Жвавий ріст євро може викликати лише якась значна подія на рівні Європи і США. Поки такої не намічається, тому особливих змін я не бачу", - резюмував Охріменко.
Раніше ми писали, що у Національному банку стверджують, що в Україні минулого року у більш ніж тричі знизився рівень підроблення гривневих банкнот.
Раніше ми розповідали, що в українців не приймають деякі доларові купюри в банках та обмінниках.
- Вас може зацікавити:
Відходить у минуле: у НБУ висловилися про подальше "небезпечне" друкування грошей
Гривня цвіте як весна: яким буде валютний курс
В обмінниках помітно "просів" долар: у чому причина і як довго це триватиме