Керівництво держпідприємства "Антонов" (входить до складу держконцерну "Укроборонпром") звернулося з листом до президента України Володимира Зеленського, в якому розповіло про критичні проблеми, що заважають нормальній роботі підприємства.
Про це повідомляє видання Defense Express.
У листі йдеться, що концерн "Укроборонпром" розробляє проекти своєї трансформації, які стосуються також підприємств-учасників, та лобіює законопроекти, проти яких виступають підприємства-учасники концерну.
Йдеться й про запропоноване "Укроборонпромом" реформування держпідприємства "Антонов".
"Такі пропозиції не відповідають чинному законодавству, адже вони спрямовані на втрату контролю з боку як президента країни, так і КМУ за оборонно-промисловим комплексом, який є складовою частиною сектора безпеки та оборони країни", - йдеться в листі "Антонова".
Зокрема, в пропозиціях "Укроборонпрому" по трансформації не знайшлося місця для центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну військово-промислову політику (як це передбачено законом "Про національну безпеку України").
Функції Кабміну з управління об'єктами держвласності обмежуються затвердженням статуту нової структури та призначенням її наглядової ради, що не відповідає закону "Про управління об'єктами держвласності".
А самим наглядовим радам пропонується надати майже необмежені права щодо розпорядження майном підприємств оборонно-промислового комплексу. Ніякої відповідальності за дії членів наглядових рад при цьому не передбачається.
"Таким чином, долю ОПК країни будуть вирішувати не державні органи, а 5-7 фізичних осіб, частина яких може взагалі бути не громадянами країни", - підкреслили в ДП "Антонов".
На першому етапі трансформації передбачається безконтрольне втручання "Укроборонпрому" в госпдіяльність підприємств ОПК, що не відповідає принципам підприємництва, закріпленим в Господарському кодексі.
"Укроборонпром" може отримати право вилучати у своїх підприємств будь-яке майно та передавати його іншим підприємствам на свій розсуд, змінювати виконавців у зовнішньоекономічних контрактах та контрактах з держзамовленням, а також вирішувати питання про приватизацію підприємств ОПК.
"На наш погляд, все це неодмінно призведе до втрати контролю з боку держави за ОПК, до руйнування ОПК, банкрутства підприємств і зростання соціальної напруженості в країні", - повідомили в ДП "Антонов".
Як повідомляв "Апостроф", раніше Генпрокуратура завела справи проти колишніх топ-чиновників "Укроборонпрому".