Податкова амністія не створює стимулів для легалізації статків. Громадянин, що сплатив податок, не отримує жодних переваг на тлі "боржників".
Про це розповів "Апострофу" експерт з податкового планування Олексій Тройніков.
За його словами, платник податків, який декларує свій стан, просто втрачає частину грошей, не отримуючи нічого натомість.
"Припустимо, громадянин задекларував наявне у нього майно і заплатив визначений законом податок. Які переваги це йому дає порівняно з громадянами, які цього не зробили? На сьогоднішній день – жодних. Тобто людина просто втратила 5-9% від своїх коштів і нічого не отримала натомість. Навіщо це йому потрібно?".
На думку експерта, в Україні повинні були оголосити податкову амністію одночасно із запровадженням контролю над доходами та видатками громадян. Таким чином, люди з неоподаткованими активами відчували б дискомфорт через неможливість вільно витрачати свої фінанси, так як при проведенні операції відразу спиве їх походження.
На даний момент в Україні не ведеться контроль за витратами та немає обмежень для платників податків чи "боржників".
"Люди просто так не декларуватимуть власний стан і, до того ж, сплачуватимуть з нього податки. Вони мають відчути, що декларація якимось чином полегшить їхнє життя. Тому, швидше за все, коли будуть розроблені та прийняті закони про моніторинг доходів і витрат, владі доведеться оголосити ще одну амністію. І, якщо ці закони будуть достатньо адекватними, нова амністія має шанс стати успішнішою, ніж нинішня" , - повідомляє Тройніков.
Раніше експерти розповіли "Апострофу", що податкова амністія призведе до більшої тінізації економіки.