У Києві, де попередили про перебої з водопостачанням, мешканці декількох новобудов скаржаться, що не можуть знайти адреси свого будинку у графіку відключень електроенергії, а світло їм відключають хаотично і надовго. Це пов'язано з тим, що за документами ці будівлі досі записані як будмайданчики, а для промоб'єктів графік - більш жорсткий.
Про це повідомив гендиректор компанії Yasno, яка входить в структуру ДТЕК, Сергій Коваленко на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: Відключення світла 5 листопада: де ввели погодинні графіки
У столиці вранці 5 жовтня були екстрені відключення у майже мільйону абонентів, а в ранковий пік споживання електроенергії обмежили на 416 МВт. Є серед жителів Києва й ті, хто не може відслідкувати за своєю адресою графік відключення, а світла немає в них часто й досить тривалий час.
За словами Коваленко, це стосується мешканців тих новобудов, які за документами досі перебувають у статусі будмайданчиків, тобто є промоб'єктами, для яких графік відключень є більш жорстким.
Гендиректор Yasno зауважив, що уряд ухвалив закон, за яким забудовники зобов'язані звертатися до колег з ДТЕК та до компанії Коваленко, щоб зареєструвати новобудову як таку, що вже заселена. Таким чином, жителі такої новобудови зможуть платити за світло за нормальним тарифом, а ДТЕК отримають дані про необхідні обсяги електроенергії для цього будинку і додадуть його у графіки, тому що побутові клієнти знаходяться у пріоритеті.
Раніше ми писали, що має входити до обов'язкового аварійного комплекту, предмети якого стануть у нагоді, щоб пережити відсутність електроенергії.