На Михайлівській площі в Києві, до Дня залізничника, який святкують 4 листопада, розмістили евакуаційний вагон з Ірпеня, обстріляний російською армією у березні 2022 року.
Про це з місця подій повідомляє фотокореспондент "Апострофа" Роман Пєтушков.
Весною 2022 року, коли ворожі війська наближалися до Києва та перерізали всі шляхи евакуації, єдиною можливістю на порятунок з Ірпеня та навколишніх населених пунктів стала залізниця.
На залізничній станції Ірпінь тисячі жінок та дітей чекали на визволення. 3 28 лютого 2022 року залізничники почали відправлятися в евакуаційні рейси, кожен з яких міг стати останнім.
Щодня рятували понад 1000 людей, виконуючи 3 рейси на добу. У кожному вагоні розміщували до 150 пасажирів. Аби могло вміститися більше людей, у кабіну машиніста пускали мам із дітьми.
5 березня 2022 року, коли поїзд прямував за людьми з Києва до Ірпеня, ворог його обстріляв. Снарядом зруйнувало колію, а вагони побило уламками. Два вагони зійшли з рейок. На щастя, пасажирів у ньому не було, ніхто з команди не постраждав.
Відтоді Ірпінь був уже під ворожим контролем. Підірвали й залізничний міст через річку Ірпінь. Евакуація залізницею стала неможливою.
На цей момент поїзд врятував вже близько 10 тисяч життів.
Після визволення Київщини Укрзалізниця почала відновлювати повноцінне залізничне сполучення в Київській агломерації. Наразі залізничний ірпінський міст повністю відбудований, відновлено рух усією залізничною гілкою Київ-Ковель.
Загалом Укрзалізниця евакуювала з охоплених полум'ям війни територій понад 4 млн людей.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що як в Ірпені відновлюють район, який найбільше постраждав через російських окупантів.
- Вас може зацікавити:
У Києві облаштовують "парад" підбитої техніки окупантів: фоторепортаж з центру столиці
Разом до перемоги: в Україні відкрили перший пам'ятник силам Тероборони, фото
"Дорога життя": міст через Ірпінь став центром акції пам'яті до річниці звільнення Бучі