У другій половині 30х років на Київському іподромі віднайшли рукотворну печеру, яка слугувала одним з ходів до Києво-Печерської Лаври. Створена вона була у ХІІ-ХІІІ ст.
Про це пише русурс "Старі фото Києва".
Читайте також: Європейська площа змінювала пам’ятники, як рукавички: цікаві факти з історії Києва
Повідомляється, що печера була віднайдена під час зміни покриття бігового кола у другій половині 30-х років ХХ ст. Рукотворна печера йшла у напрямку вул.Московська - площа Слави. З боку Московської хід був майже повністю завалений, а у протилежному напрямку - відкритий. Рівень печери був нижчим за міські комунікації. У печері були залишки деревини, яка раніше кріпила стіни та стелю.
Печера мала декілька невеличких бокових приміщень. В одному з них знайшли залишки керамічного посуду, який датували датували ХІІ-ХІІІ ст. На цій підставі і визначили вік печери.
З площі Слави печера розділялася на два ходи: у напрямку теперішнього палацу молоді, проте там були завали та праворуч, у бік Лаври.
Хід до Лаври так і не вдалося дослідити повноцінно: представники радянської влади прийняли рішення засипати і продовжити роботи на іподромі.
Раніше ми писали, як змінилася київська Бессарабка за 160 років.
Вас також може зацікавити:
Як виглядав Поділ у 1900-х роках: у мережі показали унікальні архівні фото Києва
Київ на малюнках Тараса Шевченка: у мережі показали, як виглядала столиця на початку XIX століття
Як відбудовували Київ після Другої світової війни: фото 1950-х років