З'явилися нові докази участі російських спецслужб в організації невдалого перевороту в Чорногорії і в фінансуванні балканських найманців, що воювали в Україні.
Про це повідомляє The Insider.
Едуард Шішмаков, якого разом з ще 13 обвинуваченими судитимуть за організацію державного перевороту в Чорногорії і спробі замаху на вбивство прем'єр-міністра Міло Джукановича, продовжує заперечувати свою причетність.
Так, в грудні 2017 року він вислав в прокуратуру Чорногорії пояснення, де називав себе Широковим і наполягав, що познайомився з Олександром Сінджелічем (його російські ГРУшники найняли для своїх цілей, - прим. ред.) в московському музеї в 2015-му, після чого зустрічався з ним єдиний раз в Белграді. Нібито Шішмаков бачився з ним, щоб "звернутися до нього з проханням надати допомогу організувати інтерв'ю з керівниками Четніцкого руху Сербії", причому зустріч ця потрібна була йому нібито для наукової статті.
Історія зі "статтею про четників" очевидно потрібна була Шішмакову, щоб якось пояснити його спільні фотографії з Сінджелічем в Белграді. Але у прокуратурі були більш серйозні докази.
Одним з таких доказів можна назвати грошовий переказ Шішмакова Сінджелічу в розмірі $800, відправлений 25 вересня 2016 року, тобто менше ніж за місяць до виборів в Чорногорії. Так, за даними прокуратури, цей переклад був лише невеликою частиною від загальної суми в розмірі майже $300 тисяч, які як раз призначалися для планованого перевороту.
В адресі відправника вказується Москва, Хорошевському шосе, 76. Ця адреса фігурує в розслідуванні про збитий Боїнг MH17 ,. Саме там знаходиться штаб-квартира ГРУ.
Цей переклад підтверджують і в Western Union. Переклад відправлявся через російський "Форабанк".
Є й документ з самого "Форабанка", який також підтверджує здійснення переказу.
Є і ще кілька документів, які явно суперечать показанням Шішмакова. Так, тому підтвердження виписка з Booking.com, яка вказує на те, що у Шішмакова була бронь з 2 по 9 жовтня 2016 року, тобто буквально за кілька днів до планованого перевороту, в готелі Le Petit Piaf в Белграді. Хоча він стверджує, що знаходився в Белграді в другій половині жовтня.
Як повідомляв "Апостроф", після оголошення про бажання ряду балканських країн приєднається до НАТО в регіоні помітно активізувалася діяльність російських шпигунів, які намагаються протистояти розширенню Північноатлантичного Альянсу.