Позиція США щодо спору між Угорщиною та Україною щодо положень українського закону про освіту, що стосуються мови меншин, змістилася в бік підтримки Будапешта.
Про це пише "Європейська правда", посилаючись на проект ліберальних угорських журналістів Direkt36.
Зазначається, що в розпорядженні журналістів опинилася дипломатична телеграма, надіслана в Будапешт послом Угорщини в Вашингтоні Ласло Сабо містить подробиці бесіди між заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Мадьяром і помічником держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вессей Мітчеллом, яка відбулася 18 грудня у Вашингтоні .
"У випадку України, американська сторона тепер погоджується з позицією Угорщини про націоналістичний щодо України і небезпечний прецедент, який може створити її закон про освіту", - наголошується в документі.
Мітчелл нібито визнав, що "заперечення Угорщини за законом про освіту України щодо меншин є законними, і США постійно піднімають це перед українською стороною".
"Мітчелл сказав, що він сподівається, що український уряд незабаром поступиться. Чиновник угорського Міністерства закордонних справ і торгівлі також сказав директору, що останнім часом українці здавалися більш конструктивними в переговорах з міністром закордонних справ Петером Сійярто", - йдеться в матеріалі.
Однак дипломатія Угорщини та США дуже далека від повної згоди з питання України. Мітчелл поскаржився Мадьяру, що угорський прем'єр Віктор Орбан говорив про Україну як про "буферном державі".
За словами Мітчелла, він вважає, що в "фундаментальному інтерес" Угорщини лежить те, щоб Україна стала частиною Заходу, і Україна може слугувати прикладом того, що "невелика держава може встановити політичну незалежність від Росії".
Як повідомляв "Апостроф", раніше стало відомо, що Угорщина планує ввести конфіскацію майна для українців, які мають подвійне громадянство і користуються пільгами їх країни, що не проживаючи на її території.