RU  UA  EN

Пʼятниця, 8 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.10
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

8 листопада

Всі новини

У Зеленського зробили важливу заяву про долю електронного декларування в Україні

Конституційний суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Прес-служба президента заявила, що Володимир Зеленський використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити постійну і максимально ефективну роботу системи електронного декларування.

Про це повідомляється на сайті глави держави.

Відзначається, що беззаперечну цінність для України мають принципи прозорості державного апарату, нульова толерантність до будь-яких проявів корупції та справжня незалежність судової гілки влади.

"Українська держава створила систему електронного декларування та контролю стану посадових осіб і депутатів. Елементами цієї системи є не тільки обов'язок визначених законом осіб декларувати майно та доходи, але і відповідальність за недостовірне декларування, а також контрольні повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції", - йдеться в заяві.

Відзначається, що до цього часу ця система працювала ефективно, нарешті показавши українському народові, що насправді мають політики, і дозволивши залучити до відповідальності порушників антикорупційного законодавства.

"Це істотно вплинуло на формування в країні нових принципів політики і практики державного управління. Вважаємо це фундаментальним надбанням держави. Підкреслюємо, що немає жодного шансу зупинити рух країни до максимальної прозорості і доброчесності в політиці", - пише прес-служба Зеленського.

У заяві сказано, що "бізнесмени від політики" в Україні, які не можуть стерпіти, що образ їх життя, майно і доходи повинні бути під контролем, а значить - чесними.

"Але, незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому випадку, відновлені. Жодного відступу в антикорупційній роботі не допускаємо навіть гіпотетично", - сказано в заяві.

У прес-службі президента додали, що очікують публікації повного тексту рішення Конституційного Суду у цій справі і усвідомлюють, що рішення Конституційного Суду остаточні і не підлягають оскарженню.

"Але остаточним і не підлягає оскарженню, також є і прагнення України до повноцінного приєднання до європейських та євроатлантичних структур ... Президент обов'язково використовує своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити постійну і максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил", - сказано в повідомленні.

Наголошується, що українські чиновники і депутати продовжать декларувати своє майно і доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їх перевірки та притягнення порушників до відповідальності.

"Закон в Україні - один для всіх. Навіть для тих політичних сил і діячів, яким хочеться підірвати систему електронного декларування", - резюмували в прес-службі.

Про те, як рік тому приймали резонансний закон, читайте в матеріалі "Апострофа": Кримінальне чтиво: як Рада приймала закон про незаконне збагачення.