У вівторок, 29 червня, Верховна Рада 293 голосами внесла зміни до Закону про судоустрій і статус суддів та деяких законів щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Законом приведено положення законодавства у відповідність із рішеннями Конституційного суду від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та від 11 березня 2020 року №4-р/2020, спрямованими на відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, вдосконаленя процедуру її формування та діяльності.
"Апостроф" зібрав найважливіші дані про новий законодавчий акт, який запускає судову реформу:
- Вища кваліфікаційна комісія суддів діятиме на постійній основі в системі правосуддя України.
- ВККС матиме самостійний баланс та рахунки в органах Державної казначейської служби.
- Члени Комісії будуть призначатися на 4 роки за результатами конкурсу.
- ВККС складається з 16 членів, вісім з яких призначаються з числа суддів або суддів у відставці.
- ВККС вважається повноважною, за умови призначення до її складу не менше 11 членів.
- У разі закінчення строку повноважень члена ВККС, внаслідок чого Комісія вважатиметься неповноважною, такий член продовжує виконувати повноваження до призначення на його посаду іншої особи, але не більше трьох місяців.
- Членом ВККС може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років та відповідає критеріям доброчесності і професійної компетентності.
- Член ВККС має дотримуватися політичної нейтральності, не може належати до політичних партій, професійних спілок, брати участь у будь-якій політичній діяльності.
Читайте більше на "Апострофі" у статті: "Відновлення функціонування ВККС України – запорука подолання системної кризи правосуддя".