США підтвердили участь у "коаліції винищувачів". Американський президент Джо Байден заявив своїм колегам із G7, що країна підтримуватиме спільні зусилля з навчання українських пілотів винищувачам четвертого покоління, включно з F-16.
Про це повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу 20 травня, передає пресслужба Білого дому.
Читайте також: Коаліція заради перемоги: скільки потрібно Україні F-16 для повного щастя
"Тільки вчора, як ви всі знаєте, президент Байден повідомив своїм колегам із G7, що Сполучені Штати підтримуватимуть спільні зусилля з навчання українських пілотів винищувачам четвертого покоління, включно з F-16", - зазначив він.
Як нагадав Салліван, за останні кілька місяців Штати, їхні союзники та партнери зосередилися на наданні Україні систем, зброї та навчання, які треба для проведення ефективного контрнаступу навесні та влітку цьогоріч.
"Ми виконали те, що обіцяли. Тепер ми перейшли до обговорення питання про вдосконалення українських військово-повітряних сил як частини нашого довгострокового зобов'язання щодо самооборони України", - уточнив він.
Радник американського президента з національної безпеки заявив, що у наступні місяці США і союзники обговорюватимуть, коли і в якій кількості ЗСУ отримає сучасні F-16.
"У міру того, як найближчими місяцями відбуватиметься навчання (українських льотчиків - "Апостроф"), ми працюватимемо з нашими союзниками, щоб визначити, коли буде поставлено літаки, хто їх поставить і скільки", - наголосив Салліван.
Він зазначив, що підхід до забезпечення України зброєю, матеріалами, навчанням на кожному етапі відповідав потребам Збройних Сил України.
"На першому етапі, коли російські війська наступали на Київ, ключовими засобами, які їм потрібні були "Стінгери" та "Джавеліни". Ми їх надали. На другому етапі, коли це була наземна битва на Донбасі — потрібна була артилерія та боєприпаси. У міру того як боротьба розгорталася, можливості, які ми надали Україні, розвивалися", - сказав радник Байдена.
За його словами, наразі Вашингтон доклав величезних зусиль, аби дати гарантію, що Україна матиме все, що потрібно для літнього контрнаступу.
"Це було все, починаючи від танків і закінчуючи бойовими машинами Bradley і HIMARS та артилерійськими боєприпасами. F-16 не є частиною цього арсеналу. І президент зазначав, що для цілей цього контрнаступу можливості F-16, порівняно з усім іншим, не були на першому місці в списку", - зазначив Салліван.
Крім того, він зауважив, що Штати наполягатимуть, щоб ЗСУ не використовували F-16 для ударів по російській території.
"Військова допомога Україні базується на тому, що Сполучені Штати не дозволяють і не підтримують напади на територію Росії. Це також стосуватиметься підтримки надання F-16 будь-якою стороною. І українці постійно заявляли, що готові виконати ці вимоги. І ми бачили, як вони дотримувалися обіцянки", - уточнив Салліван.
Нагадаємо, 16 травня, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та глава уряду Нідерландів Марк Рютте заявили про створення міжнародної коаліції із закупівлі для України винищувачів F-16.
- Вас також може зацікавити:
Дуже знадобиться на передовій: США готує новий пакет військової допомоги Україні
Передача Україні винищувачів F-16: про що домовився Зеленський із союзниками
"Наші пілоти вміють літати": у ЗСУ висловилися про підготовку на винищувачах F-16