Попри критичну ситуацію на фронті в Україні, політики США продовжують бути обережними. При цьому інші країни оглядаються на позицію США, боячись ухвалити самостійне рішення – все це затримує перемогу України над РФ.
Про це в ефірі "Апостроф TV" заявив Ігор Романенко, генерал-лейтенант, ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ.
За його словами, у Вашингтоні побоюються ескалації з можливим застосуванням росіянами ядерної зброї, тому багато рішень узгоджуються і приймаються із запізненням.
"Європейські політики готові дати дозвіл на використання західної зброї для ударів по військових об'єктах по території РФ, але всі оглядаються на позицію США, які показали, що затримка з їхньою допомогою може суттєво позначиться на ситуації на полі бою. Тому поки що наші американські партнери не переглянуть свій стратегічний підхід до війни, продовжуватиметься вказана політика "крок вперед - два кроки назад". перемогла", - пояснив Романенко.
Читайте також: Україна вперше отримає від партнерів літак радіолокаційної розвідки
Наприклад, постачання F-16 в Україну стримують саме США і це також відбивається на європейських партнерах. Так, Швеція планувала поставити нам винищувачі Gripen, але вчора стало відомо, що вони відмовилися від цієї ідеї з дуже цікавим формулюванням: "Щоб не заважати партнерам постачати в Україну F-16".
"Зрозуміло, що вони оглядаються на політику США", - наголосив генерал-лейтенант.
Схожа ситуація і з Францією. Спершу головком Сирський повідомив, що французькі військові інструктори прибудуть до України, але Міноборони виступило з уточненнями, що питання ще на стадії обговорення та переговорів.
"Тут потрібно більше координації військово-дипломатичних зусиль, тому що загалом європейські партнери готові нам сприяти. У тому числі своїми військами, щоб закрити небо над частиною території України", — зазначив Романенко.
Чи готові брати участь навіть військами, якщо ситуація на лінії фронту погіршуватиметься, Польща та країни Балтії – з метою превентивно не допустити заходу на свою територію російських військ. При цьому НАТО виділило країнам Балтії та Польщі лише по одному батальйону, що небагато, якщо порівнювати з російським потенціалом.
"Вже і Столтенберг каже, що діяти треба рішучіше. До керівників НАТО приходить таке розуміння, але проблема у політичній волі. США та Німеччина, наприклад, зараз проти того, щоб НАТО активно втягувалося у війну РФ проти України. Питання закриття неба над Україною, зокрема, розглядатиметься на майбутньому ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні, але поки що політика німцем і американців залишається стриманою", — резюмував ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ.
Раніше ми писали, що Макрон зробив різку заяву про дозвіл Україні бити по Росії.
- Вас може зацікавити:
NAUDI став співорганізатором першого американсько-українського Саміту виробників зброї
Байдена просять зняти обмеження: хто ще у США виступає за дозвіл Україні бити по цілях у РФ
Республіканці розкритикували Білий дім за передачу зброї Кенії, а не Україні