RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

21 грудня

Всі новини

Зеленський висловився про реальні цифри втрат української армії: що ще він сказав ЗМІ

Президент Володимир Зеленський спростував опубліковані The Wall Street Journal дані про те, що у війні з Росією загинуло 80 тисяч українських військових.

Про це він сказав на зустрічі з журналістами в п'ятницю, 20 вересня.

Він зазначив що ця інформація не відповідає дійсності і реальна цифра набагато менша.

Про зустрічі з представниками РФ

Також Зеленський розповів, що Україна працює над планом офлайн-зустрічей з представниками РФ. Три пункти плану вже готові.

"Ми заявили, що готові бачити Росію на другому Саміті, тому що всі наші союзники, включно з найближчими, які на нашому боці та завжди проти російської агресії, - усі сказали, що Росія має бути на другому Саміті. Тому що воює Росія проти України. Не може без однієї зі сторін бути закінчення війни... Це буде старт і фундамент для того, щоб говорити в будь-якому форматі з Росією. У будь-якому форматі, з будь-якими її представниками, тому що буде план і є що показати. Якщо їм не подобається, буде зрозуміла їхня реакція на конкретику, а не просто взагалі - ми нічого не хочемо і будемо продовжувати війну", - сказав Зеленський.

Про план перемоги

"План Перемоги передбачає швидкі та конкретні кроки наших стратегічних партнерів - від сьогодні і до кінця грудня. Конкретні дії, які залежать виключно від партнерів, і вже ніхто мені не скаже, що це залежить від російської сторони. План просто є мостом до Саміту миру і до будь-якого етапу закінчення війни. Міст, який посилює Україну. Посилює її політично, з точки зору зброї, і в розумінні того, яким буде наше майбутнє після війни. План буде презентовано президенту США Джо Байдену, кандидатам у президенти США Камалі Гарріс і Дональду Трампу, а також усім іншим партнерам. План буде відкритий усім, зокрема, суспільствам у різних країнах. І Росія повинна його бачити. Тому що цей план посилює Україну. І вони повинні про це знати".

Про Курську операцію

За словами президента, Курська операція є частиною другого пункту плану перемоги.

"По-перше, однозначне місце України в архітектурі безпеки світу. Друге, без деталей, але Курська операція є саме частиною плану, її другого пункту. Третій пункт пов'язаний із конкретним зміцненням України щодо зброї".

Про далекобійну зброю

"У нас є далекобійна зброя. Але не в тій кількості, яка нам потрібна, скажімо так. Але тим не менше цей пакет у нас є - Storm Shadow, ATACMS, SCALP. Але ні Америка, ні Велика Британія не давали нам дозволу на використання цієї зброї на території Росії, по будь-яких цілях на будь-яку відстань. Ми не застосовували далекобійну зброю на території Російської Федерації. Розвідки всього світу говорять одна з одною. І так за часів усіх воєн було. І я думаю, що на цьому рівні вони обмінюються тією чи іншою інформацією. Багато різних факторів, хтось про щось говорить, хтось із кимось домовляється, для когось це справді ескалація".

Про темпи постачання зброї

Зеленський заявив, що Україні потрібні швидкі рішення від партнерів на постачання зброї, оскільки потім буде важче і РФ вироблятиме стільки ж або більше.

"У Росії, наприклад, 30 ключових радянських заводів, які виробляють ту чи іншу зброю і техніку, і вони збільшують це виробництво, обходячи санкції А в Європі, в Європейському Союзі, мені здається, десь 42 заводи. Росія виробляла в цьому 2024 році менше, ніж виробляє Європа. А Україна отримала менше, ніж має Росія. Нам потрібні швидкі рішення - зараз, не потім. Тому що потім буде важче. На повну працюватимуть ці 30 заводів і вироблятимуть стільки ж або більше, ніж виробляє Європа. Росія матиме більше вже у 25-му році. Ми дивимося на Північну Корею, на Іран, які теж активно виробляють і дають Росії зброю. Це все дуже небезпечно і веде до поляризації світу".

Про Байдена і Трампа

Зеленський заявив, що може зустрітися з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом 26 або 27 вересня.

Також він сказав, що президент США Джо Байден може посилити Україну й ухвалити важливі рішення для цього, поки він обіймає посаду.

"Байден може посилити Україну й ухвалити важливі рішення для того, щоб Україна стала сильнішою і захистила свою незалежність, поки він президент США. Я вважаю, це все ж таки історична місія. Ну, принаймні в ракурсі України. Тому що є в нього своє життя і своя політична кар'єра. Я не знаю, що для нього найголовніше. Я говорю тільки з точки зору цієї війни. Переконати Байдена прийняти таке рішення залежить від багатьох речей і, звісно, від певної кількості людей. І від того, чи почує він наші аргументи. У нас були деякі рішення в історії наших стосунків із Байденом, були дуже цікаві й непрості діалоги. Він потім змінював свою думку".