RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 42.90
НБУ:USD  41.30
Політика

Новини

20 лютого

Всі новини

Трампу на тлі його заяв про Україну нагадали повчальну історію міністра оборони США Макнамари

Фото: Facebook

Президенту США Дональду Трампу, в контексті останніх подій, нагадали один епізод з американської історії, зауваживши, що найголовніше зараз забуває адміністрація Штатів.

Про це написала українська журналістка, головна редакторка видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва на своїй Facebook-сторінці.

Мусаєва додала фотографію, на якій - президент Ліндон Джонсон та його міністр оборони Роберт Макнамара (1968 рік). Згадати журналістка вирішила за події війни у В'єтнамі:

"В’єтнамська війна — одна з найбільш переламних подій, яка мала величезний вплив на внутрішню політику США. Макнамара наприкінці 50-х років був найуспішнішим топ-менеджером Форда, випускником Гарвардської бізнес-школи та взірцем успіху в США. Так, таким собі Маском тільки 60 років тому. Його приходу на посаду міністра оборони тоді багато хто радів і покладав великі надії. Він починав працювати з Кеннеді і залишився на посаді при Джонсоні. Через кілька років це усе обернулося трагедією і для В’єтнаму, і для країни, і для Макнамари з Джонсоном".

Вона згадує, що Макнамара вирішив застосувати бізнес-підходи до військової справи, Вважав, що якщо він буде надсилати більше зброї та військових до В’єтнаму, рано чи пізно це змусить їх поступитися. Але виходило навпаки.

"Чим більше надсилалося зброї, тим відчайдушнішим був спротив. Америка несла великі втрати, а коли журналісти почали розкривати інформацію про це американському суспільству, це боляче вдарило по владі. Призвело до масштабних акцій протесту та розколу суспільства", - наголошує журналістка.

На додачу вона наводить фрагмент із документального фільму «Туман війни» (картина отримала «Оскар» за найкращий документальний фільм). У ньому Макнамара, серед іншого, згадує свою розмову із міністром іноземних справ В’єтнаму через 20 років після закінчення війни:

"Пане Макнамара, ви, мабуть, ніколи не читали книг з історії. Якби ви читали, ви б знали, що ми не були пішаками китайців чи росіян. Макнамара, ви цього не знали? Хіба ви не розумієте що ми воювали з китайцями протягом 1000 років? Ми боролися за нашу незалежність. І ми б билися до останньої людини. І ми були рішуче налаштовані зробити це. І жодні бомбардування, ніякий тиск США ніколи б не зупинили нас".

Про це - найголовніше - нинішня адміністрація Трампа, як вважає Мусаєва, сьогодні забуває.

Фото: кадр з фільму «Туман війни»

"І не тільки в контексті війни з Україною. В контексті решти питань. Бо що таке бізнес-підхід? Це завжди про спрощення, бо мета майже завжди одна — зменшити собівартість, збільшити маржу, масштабувати рішення. Але це не працює в державному управлінні, тим більше у військовій справі. Спрощення приводить до того, що не враховується купа факторів", - говорить вона.

Зараз адміністрація Трампа забуває та не враховує найголовніше — "український народ, який вже заплатив дуже високу ціну за можливість існування своєї країни", пише журналістка.

"Не враховує оточення Трампа і те, що, принижуючи своїх європейських партнерів, вони просто зараз штовхають їх в обійми Китаю. Всі ці рішення неодмінно призведуть до наслідків, які через якийсь час відчує на собі і Україна, і Європа, і, звісно, Америка", - підсумовує вона.

Раніше "Апостроф" також писав, що у The Telegraph дізналися про таємний план Трампа задушити Україну. Зокрема, запевняли, що вимога президента США щодо "відплати" від України в розмірі 500 млрд доларів виходить далеко за межі контролю Сполучених Штатів над критично важливими для країни корисними копалинами. Й охоплює все — від портів та інфраструктури до нафти і газу та більшої ресурсної бази країни.