RU  UA  EN

Субота, 26 квітня
  • НБУ:USD 41.35
  • НБУ:EUR 46.80
НБУ:USD  41.35
Політика

Новини

26 квітня

25 квітня

Всі новини

"В документах такого роду важливим є не тільки кожне слово, а й кожна крапка": яка принципова різниця між угодами ЄС та США

Фото: МЗС України

Український бізнесмен, волонтер, засновник та керівник волонтерської групи "Народний тил" Георгій Тука, коментуючи мирні угоди для України від США та ЄС, опубліковані напередодні, наголосив, у чому принципова різниця між цим документами.

Про це колишній голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України написав на своїй сторінці у Facebook.

"Вчора ЗМІ оприлюднили два варіанти "мирної угоди" - європейський та американський (трампістський). Різниця принципова та ... нездоланна", - вказує він.

Зауважує, що різниця між угодами помітна вже з першого речення:

"Ба більше, окрім назви, ці "документи" не мають нічого спільного, починаючи з першої строки:

Європейський варіант: "Зобов'язання щодо повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі".

Американський варіант: "Постійне припинення вогню"".

На перший погляд, різниця невелика, пише Тука. Проте уточнює, що це лише на перший погляд:

"Бо в документах такого роду важливим є не тільки кожне слово, а й кожна крапка".

"Взагалі-то, обидва тексти неможливо назвати "документами" в повному розумінні цього слова, бо до кожного пункту обох пропозицій є велика кількість запитань, відповіді на які відсутні, - коментує він. - За загальними тезами, які викладені в текстах, варіант європейський значно прийнятливіший для України, ніж американський. В усіх питаннях: і в обороні, і в економіці, і в політиці, і в гарантіях безпеки".

За його словами, аналізуючи пункти пропозицій можна сміливо дійти висновку, що до укладання якоїсь конкретної реальної угоди - довгий шлях, який може тривати роками.

"... всі трампівські бравурні промови є нічим іншим, ніж рекламним базіканням шоумена (яке нам, українцям, вже давно знайоме як жанр). p.s. Також не варто забувати, що мова іде не про угоду між США, ЄС та Україною! Є, на жаль, ще й росія", - наприкінці зауважує Георгій Тука.

Нагадаємо, "Апостроф" вже писав про пропозиції щодо припинення війни Росії в Україні, які представив спецпосланець США Стів Віткофф європейським чиновникам.

Крім того, Україна спільно з Європейським Союзом (ЄС) передали Сполученим Штатам своє бачення завершення війни з РФ.