Російський диктатор Володимир Путін перебуває на роздоріжжі, де, з одного боку, можливе припинення бойових дій з можливістю зберегти за собою захоплене, а з іншого - є загроза, що такий перепочинок призведе до стратегічного провалу.
Таку думку висловив військовий аналітик Данського королівського оборонного коледжу Андерс Нільсен.
За його словами, російська політика всі ці роки була багато в чому опортуністичною, адже рішення ухвалювалися не під дією якогось чіткого багаторічного плану, а залежно від нагальних обставин.
Російське керівництво, як і раніше, вважає, що роль РФ як великої держави під загрозою, адже після розвалу Радянського Союзу інші великі держави нібито позбавили Росію багато чого, що становило її велич. У Кремлі розуміють, що через пару десятків років РФ може остаточно втратити свій статус великої держави і стати звичайною державою.
Це важливо для розуміння ініційованих президентом США Дональдом Трампом переговорів, адже росіяни не погодяться на те, що ставить під загрозу їхній статус великої держави, навіть якщо вихід із важкої війни із захопленими територіями принесе короткострокову вигоду.
Єдине, що здатне задовольнити Путіна під час мирних переговорів, - це повний перехід України під російську сферу впливу, адже це критично важливо для кремлівської концепції великої держави. Саме тому перед переговорами росіяни постійно повторювали тезу про "усунення першоджерел української кризи", під якими мається на увазі суверенітет України.
"Парадоксально, саме ведення війни - хай і спустошливою і невдалою - підтримує Росію у статусі великої держави. На Заході обговорюють, як посадити росіян за стіл переговорів, на що вони погодяться і так далі - тобто росіяни, як і раніше, дуже впливають на світову політику. Але якщо настане мир, інтерес до них значно спаде", - зауважує аналітик.
Також росіяни бояться давати українцям та європейцям десять років миру для підготовки та перешкоди планам захоплення нових територій. Це поховає російську мрію про велич - і вони назавжди залишаться в історії як невдахи і лише регіональна сила.
"Таким чином, Путін зараз перебуває на роздоріжжі. З одного боку, припинення бойових дій з можливістю зберегти за собою захоплене і дати країні перепочинок було б корисним з точки зору опортуністичної політики. З іншого боку, він побоюється, що такий перепочинок призведе до стратегічного провалу у справі відновлення статусу Росії - і тому не готовий прийняти варіант миру від Трампа, тобто просте заморожування конфлікту по лінії фронту", - додав експерт.
Як повідомляв "Апостроф", президент США після зустрічі делегацій у Стамбулі провів телефонну розмову з диктатором РФ щодо війни в Україні. Зокрема, Путін наголосив, що російській та українській стороні необхідно знайти компроміси, які влаштували б усі сторони.
Водночас, на думку аналітиків, жодного результату розмова не має, оскільки російська сторона лише прагне затягування часу, тоді як окупанти продовжують просуватися на полі бою.