15 липня спецпредставнику США з питань України Кіту Келлогу показали зразки БПЛА українського виробництва – представили понад 30 зразків безпілотних літальних апаратів. Серед них — тактичні, стратегічні БПЛА, дрони-камікадзе, розвідники, перехоплювачі, морські безпілотники та інші типи.
Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості.
Американську делегацію супроводжували міністр Герман Сметанін та радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін. Під час презентації Сметанін підкреслив:
"Ми щиро вдячні США — нашому стратегічному партнеру за допомогу в озброєнні, яке ми отримуємо, аби протистояти ворогу".
Він також зазначив, що безпілотні технології "стали відповіддю на виклики, з якими не стикалась жодна сучасна армія світу":
"Це один з пріоритетних напрямків для залучення закордонних інвестицій для масштабування виробництва, адже саме це озброєння нині масово працює на фронті".
Радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін зазначив:
"Це зброя, здатна знищувати логістику ворога, його виробничу інфраструктуру та захищати життя наших людей. І це серійне виробництво в умовах війни. Українська зброя сьогодні є не лише інструментом нашого захисту, а й стратегічною складовою безпеки всього демократичного світу".
Гостям презентували близько 30 виробів — зразки тактичних, оперативно-тактичних і стратегічних БПЛА, дронів-камікадзе, розвідників, перехоплювачів, морських та інших літальних апаратів, які сьогодні масово та ефективно застосовуються підрозділами Сил оборони України на полі бою.
Серед презентованих зразків — спільна розробка США та України: перехоплювач повітряних цілей, який працює зокрема і по "Шахедах". Він уже має державні контракти і понад 500 підтверджених уражень ворожих об’єктів.
Нагадаємо, раніше ми писали, що президент Володимир Зеленський зустрівся із спецпосланцем США щодо України Кітом Келлогом. Глава держави заявив, що це була продуктивна розмова. За його словами, обидва обговорили шлях до миру, зокрема про посилення протиповітряної оборони України, спільне виробництво та закупівлю оборонного озброєння разом із Європою, а також санкції проти РФ та тих, хто їй допомагає.