RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Політика

Новини

22 січня

Всі новини

У Раду проходять п'ять партій, а розрив між "Слугою народу" і ОТЗЖ скоротився - опитування RTS

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчої неділі, то в наступний склад парламенту пройшли б 5 політичних партій: "Слуга народу" (Д. Арахамія, А. Корнієнко, Р. Стефанчук) - 25,4%, "Опозиційна платформа - За життя" (Ю. Бойко, В. Медведчук, В. Рабинович,) - 22,2%, "Європейська солідарність" (П. Порошенко, А. Парубій, І. Геращенко) - 16,2%, ВО "Батьківщина" (Ю. Тимошенко, С. Тарута) - 7,9% і "Партія Шарія" (О. Бондаренко) - 5,3%.

Такі дані були оприлюднені компанією "Роботизовані телесистеми" за результатами соціологічного дослідження, проведеного в період з 5 до 7 вересня і презентованого в ІА "Інтерфакс-Україна".

За даними дослідження, рейтинг інших політичних партій розподілився наступним чином: "Сила і честь" - 3,4%, "Радикальна партія Олега Ляшка" - 2,8%, "Українська стратегія Гройсмана" - 1,7%, ВО "Свобода" - 1,3%, "Громадянська позиція" - 1,3%, "Голос" - 1,2%, "Самопоміч" - 1,0%, "Опозиційний блок" - 0,8%, "За майбутнє" - 0,7%, "Національний корпус" - 0,3%.

Сумарно 50,6% опитаних вважають "дуже шкідливим" або "скоріше шкідливим" ратифікацію Україною кредитної угоди з ЄС, за якою Україна отримає 1,2 млрд євро після виконання низки зобов'язань - в тому числі, якщо дозволить істотне підвищення зарплат членам наглядової ради державних компаній, в які можуть входити іноземці, віддасть їм можливість закуповувати ліки для України, погодить з ЄС і США кандидатури глав податкової, митниці та судової системи. Протилежну думку сумарно висловили 16,8% респондентів. "Ні корисним, ні шкідливим" його вважають 17,3% опитаних і 15,3% респондентів не змогли відповісти на це питання.

54,8% респондентів впевнені, що нинішня влада не в змозі забезпечити безпеку громадянам України (за результатами попереднього соцопитування, проведеного з 13 по 16 серпня, кількість таких людей складала 51,2%). Протилежну думку висловили 14,6%, ще 30,6% не визначилися з відповіддю.

Соціологічна компанія RTS ("Роботизовані телесистеми") провела дослідження громадської думки з 5 по 7 вересня 2020 року методом CATI (computer-assisted telephone interviews). Для отримання репрезентативної вибірки було опитано населення України у віці від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей, а також АР Крим. Для отримання відповідей респондентів була використана випадкова генерація мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Статистична похибка: +/- 2,8%.