RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

За "дружком Путіна" стоять серйозні люди: з'явилася сенсаційна заява про інтерес Німеччини по Донбасу

Німеччина зацікавлена в замороженому стані конфлікту на Донбасі, щоб вести бізнес з Росією, про що свідчить призначення екс-канцлера Німеччини Герхарда Шредера на високі пости в державних компаніях РФ.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" повідомив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

"Шановні посли транслюють позицію насамперед Німеччини. Ця країна зацікавлена, щоб був заморожений конфлікт протягом невизначеного часу. Звичайно, Німеччина зацікавлена в тому, щоб людей перестали вбивати, але нестабільність в Україні їх влаштовує, тому що вони на цьому можуть реалізувати проект будівництва "Північного потоку 2" і замінити Україну як монопольного транзитера російських енергоресурсів на Європу. Власне, вони цим шляхом тихо, але неухильно рухаються. І невипадково пан [екс-канцлер Німеччини Герхард] Шредер очолює проект будівництва "Північного потоку 2" і нещодавно очолив раду директорів компанії "Роснефть". Це все ознака того, що він в особистій якості "дружок Путіна". Звичайно, серйозні німецькі кола за цим стоять", - підкреслив Пономарьов.

Щодо ролі Франції, як учасниці "Нормандської четвірки", екс-депутат Держдуми РФ сказав, що Париж в основному зосереджений зараз на внутрішньополітичних проблемах.

" Французи могли б створити певну власну ініціативу, але у [президента Франції Еммануеля] Макрона все-таки наразі пріоритет внутрішній. Уже пройшло більше півроку його президентства, і він анонсував цілу низку досить болючих реформ. Ми знаємо, що у Франції проводити економічні і соціальні реформи – це великий головний біль, тому що там є профспілки та інші інститути, які цьому активно чинять опір. Йому важливо використовувати кредит довіри, який у нього зараз є, для того, щоб вирішити внутрішні проблеми. Макрону не до зовнішнього позиціонування Франції. Але у мене немає жодних сумнівів, що наступного року він почне займати набагато більш активну зовнішню політичну позицію. Тоді і в Європі може з'явитися своя альтернатива Мінським угодам", - говорить Ілля Пономарьов.

"Також він вважає, що введення миротворців на Донбас допоможе зупинити кровопролиття.

"Потрібно сказати, що ця ідея з миротворцями, потрібно віддати належне, належала [президенту України] Петру Порошенку, який неодноразово її висував. Але кожного разу йому відповідали з Берліна, з Вашингтона, що ось є Мінські угоди, ось є "нормандський формат". І зараз ніхто не заперечує Мінські угоди. Але це не заважає розширити їх іншими кроками, які їм не суперечать, але які так доповнюють Мінські угоди, щоб вони нарешті запрацювали. Найважливіше – це домогтися режиму припинення вогню. І миротворці – це найвірніший шлях для того, щоб там перестали гинути люди", - констатує російський політик.

Детальніше читайте в матеріалі "Апостроф": "Сценарій обміну Донбасу на Крим на столі у Путіна з першого дня війни - Ілля Пономарьов".