RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

21 листопада

Всі новини

Залишаємось у підвішеному стані: чого чекати Україні від переговорів Росії із Заходом

Після різдвяних свят світ цілий тиждень чекав, що США, НАТО і ЄС домовляться з Росією. Недвозначно натякаючи на ймовірне вторгнення в Україну, Кремль висунув Заходу ультиматум про нерозширення НАТО на Схід. Пройшло три раунди переговорів у форматі США-Росія, НАТО-Росія та ОБСЄ-Росія.

"Апостроф" розбирався, чого чекати Києву від цих важливих переговорів, і до яких наслідків вони призведуть.

Якщо говорити про результати переговорів, які безпосередньо стосуються України, поки що складається враження, що за великим рахунком зберігається статус-кво. Ми залишаємось у підвішеному стані, хоча напруга зростає.

"Вся відкрита діяльність Росії з перекидання техніки цілими ешелонами, постійні навчання поблизу кордону, як і раніше, викликають відчуття, що нагнітається обстановка. Знову ж таки, для чого це робиться? Одні кажуть, що для підготовки якихось дій військово-технічного характеру. Інші зазначають, Що мета цих маневрів - це все-таки для тиску на Київ, Вашингтон і Брюссель. Переговори, що пройшли цього тижня, на жаль, не внесли остаточної ясності в це питання, і в найближчому майбутньому ситуація навряд чи радикально зміниться", - зазначив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

Водночас, незважаючи на той факт, що на переговорах США та РФ йшлося і про Україну, основна розмова йде не про неї, тому результати переговорів не надто вплинуть на нас. Для Києва тривожним дзвінком є те, що Москва через залякування та тиск змусила Захід говорити про те, що їй потрібно.

"Розмова йде про нові правила гри в Європі, тому в нас мало що зміниться, чим би переговори не закінчилися. А загалом мені здається, що для росіян успіх - те, що ці переговори взагалі відбулися, і що вони змусили Захід говорити про потрібні їм жодних поступок росіяни не отримають, і якщо вони хотіли щось схоже на "Ялту-2", то вони, природно, не можуть на це розраховувати, бо сьогоднішня Росія — це не Радянський Союз у 1945 році. Тобто, діалог продовжуватиметься, але поки що це розмова заради розмови" - вважає експерт Микола Капітоненко", - вважає експерт Микола Капітоненко.

По суті, пік кризи, в якій ми перебуваємо, не пройдено, і немає жодних гарантій, що Росія обере варіант деескалації.

"Головним індикатором того, що ми пройшли кризу, буде те, що Росія почне відводити війська від кордону, які були стягнуті туди недавно, а не введе їх. І, на жаль, стовідсоткової гарантії, що Росія обере деескалацію, а не ескалацію – немає. Тому певні ризики зберігаються, але в сукупності чітка позиція Заходу, переклад відповідальності за ескалацію на Росію та постійне нагадування про ціну та негативні наслідки від розширення масштабів агресії проти України мають стимулювати Росію піти шляхом, який відповідає національним інтересам України”, – резюмував головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Шоу тільки починається: що робитиме Кремль після провалу переговорів із Заходом