Артист і український політик Сергій Притула розповів, що не зовсім розуміє закон про заборону матюків.
Про це повідомляє "Апостроф".
"Я не зовсім готовий сприймати всерйоз подібні ініціативи. Я не думаю, що це погано, але це трохи вибивається з актуального сьогодення. В той момент, коли у нас висять загрози, пов'язані зі скасуванням люстрації, коли суди займаються чортзна-чим, у нас, виявляється, є час займатися матюками в мові. І якщо я все правильно розумію і підозрюю, то навіть у разі прийняття подібного закону, він відразу ж піде туди, куди його пошлють противники дематюкаціі", - пояснив він.
Він також зазначив, що не зовсім розуміє про що йде мова в законопроекті.
"Якщо мова йде про телебачення, то у нас вже давно це працює - є стоп-лист слів, які не можна вживати в ефірі. Якщо раптом з'являється матюк або непристойний жест, мат запікується, а ротова порожнина заблюрюється (замазується, - "Апостроф"), щоб навіть по губах не було зрозуміло, що людина в цей момент сказала. Якщо ж людина під час ефіру використовує якийсь непристойний жест по типу зігнутої в лікті руки - це також заблюрюється", - висловився Притула.
Також він порадив Ользі Богомолець (нардеп Ольга Богомолець, яка є ініціатором законопроекту) почати зі своїх колег.
"Якщо не помиляюся, кілька років тому нардеп Барна з найвищою в Україні трибуни, з трибуни українського парламенту, в центрі українського парламентаризму запропонував прийняти законопроект про те, що "Путін - ху*ло". Нехай депутати спочатку попрацюють над якимись внутрішніми політиками застосування нецензурної лексики в стінах парламенту, яку ми регулярно чуємо, а вже потім почнуть розповідати людям, хто як і де повинен матюкатися", - заявив артист і політик.
Він також додав, що в принципі поділяє позицію Барни, що "Путін - ху*ло", інше питання - наскільки коректно використовувати подібну лексику в стінах парламенту.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": "І як тепер називати Путіна: в Україні оголосили війну матюкам".
Нагадаємо, нардепа Ольгу Богомолець, ініціювати реєстрацію законопроекту "Про протидію лихослів'я" (інша офіційна назва - "про дематюкаціі мови"), підловили на орфографічій помилці.