RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

21 листопада

Всі новини

Глава Міненерго Галущенко може піти з посади восени - ЗМІ

Міністр енергетики Герман Галущенко може бути звільнений з Кабміну через розслідування НАБУ щодо його попередньої роботи віце-президентом НАЕК "Енергоатом".

Про це з посиланням на 24tv.ua, пишуть "Українські новини".

"За призначенням Галущенка в "Енергоатом" могли стояти проросійські сили або структури найбагатшої людини України Ріната Ахметова, який має значні інтереси в енергетичній галузі. У першому варіанті рішення щодо Галущенка в Офісі президента нібито приймав Андрій Єрмак, а в другому - майбутньому міністру нібито провадив співбесіди "відповідальний" за атомну енергетику Сергій Шефір", - нагадує видання.

"Проросійські інтереси пов'язують міністра з нардепом Андрієм Деркачем, який знаходиться під персональними санкціями США як агент Кремля", - зазначає ЗМІ.

"Серед ключових "проросійських" рішень, які Галущенко нібито лобіював на посаді віце-президента компанії після призначення, називають блокування добудови Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива. Серед іншого, це було пов'язано з бажанням "протягнути" на тендер по добудові компанії скандального екс-нардепа Максима Микитася", - наголошується в матеріалі.

Напередодні стало відомо, що "Енергоатом" просить Міненерго дозволити добудову без необхідних сертифікатів і в обхід будівельних норм.

"Чим довше в Україні немає свого ЦСВЯП, тим довше вона змушена платити за зберігання відпрацьованого палива країні-агресору", - йдеться в статті.

Інші факти вказують на роботу Галущенка в "Енергоатомі" в інтересах компаній Ахметова.

"2020 рік атомники закінчили з багатомільярдними збитками. Про реальний стан справ в НАЕК, наприклад, може свідчити 400-мільйонний кредит, взятий в комерційному банку не на операційну діяльність, а на банальну виплату зарплати... Згідно з внутрішніми даними компанії, електроенергія продавалася без будь або КРІ за заниженими цінами в інтересах трейдерів Ахметова і структур Коломойського. З цього приводу НАБУ відкрило провадження і в лютому 2021 проводило в "Енергоатомі" обшуки", - нагадує видання.

"Більш довгостроковим "шкідництвом" на користь приватної і дорожчої теплової та "зеленої" генерації експерти називають навмисне затягування з ремонтами енергоблоків АЕС, несвоєчасну закупівлю необхідного обладнання для безпечної експлуатації станцій. Що не дозволяє продавати достатні обсяги дешевої атомної енергії в систему", - додають журналісти.

На думку авторів матеріалу, в плани Ахметова входить приватизація всього "Енергоатому" або його активів за низькою ціною після потенційного банкрутства компанії, загнаної в збитки.

"Кандидатура Галущенко спочатку не була з великим захопленням сприйнята ні експертним співтовариством, ні професіоналами енергетичної галузі, ні міжнародними партнерами України. Нікого особливо не надихала перспектива мати в міністрах фігуранта "живого" розслідування НАБУ і людини, чия участь в корупційних схемах виглядає настільки очевидною. Саме тому його відставку в парламенті приймуть швидше як довгоочікуване полегшення, ніж як вимушене прощання з професіоналом, що відрекомендував себе", - резюмує видання.