Верховний Cуд 4 серпня ухвалив рішення у справі № 761/35290/19, відмовивши Олені Дегрик-Шевцовій в позові про визнання недостовірною і такою, що порочить честь і гідність інформації, поширеної в публікаціях Інтернет-видання "Апостроф" в повній мірі, і таким чином поставив крапку в судовому розгляді, що тривав майже два роки.
Так, на думку колегії Верховного Суду, зі змісту інформації, поширеної Інтернет-виданням "Апостроф" в публікації "Виводять колосальні суми: блогер розповів про незаконну діяльність Дегрик і Шевцова" вбачається, що висловлювання журналістів за своїм змістом є оціночними судженнями, виражають суб'єктивну думку особи, тому не можуть бути трактовані як "недостовірна інформація".
Рішення Верховного Суду набуло чинності 4 серпня, є остаточним і не підлягає оскарженню.
"Верховний суд доводить своїми останніми рішеннями, що категорія справ про визнання недостовірною і такою, що порочить честь і гідність інформації не розглядається поверхово, а детально аналізується, вивчається, робляться правильні висновки, які були покладені в основу постанови від 4 серпня 2021 по справі № 761 / 35290/19. Висновки зроблені колегією Верховного суду в черговий раз доводять, що права інтернет-видань на публікацію інформації захищені законодавством України", - зазначив адвокат у справі Антон Бондар.
Як відзначили в коментарі "Апострофу" експерти в юриспруденції, ознайомлені з матеріалами справи, таким рішенням Верховний Суд підтримав свободу слова в Україні, захистивши Інтернет-видання від безпідставних домагань позивача - Олени Дегрик-Шевцової, і довівши, що ніхто не маєнести відповідальність за свої оціночні судження.