У п'ятницю, 18 травня, в Україні в зв'язку з 74-ми роковинами депортації кримських татар згадують про ті трагічні події.
Пам'ятні фото і відеоролики масово публікуються в соціальних мережах.
Відзначається, що 18 травня 1944 року є одним з найтрагічніших епізодів в історії Криму, - тоді за наказом Сталіна за звинуваченням в "співробітництві з Третім Рейхом" з самого ранку почали проводити примусове виселення кримських татар.
18 травня 1944 року - один з найтрагічніших епізодів в історії Криму - це день початку депортації кримських татар Під дулами автоматів всього за 3 дні в товарних вагонах вивезли майже 200 тисяч осіб pic.twitter.com/JovCBWcCNG
— Радіо Свобода (@radiosvoboda) 18 мая 2018 г.
Людям давали від декількох хвилин до півгодини на збори, після чого вивозили їх в товарних вагонах. Всього за три дні було депортовано майже 200 тисяч осіб, - 183 тисячі перевели в спецпоселення, по шість тисяч в ГУЛАГ і табори управління резервів, а ще п'ять тисяч, - спецконтингент для Московського вугільного тресту.
В цей день 1944 року за наказом Сталіна НКВС рано вранці розпочало примусове виселення кримських татар з Криму. Депортацію проводили 32 тис. військ НКВС. Депортованим відводили від декількох хвилин до півгодини на збори. pic.twitter.com/bhEEjrdgG6
— Український часопис (@falledlenin) 18 мая 2018 г.
Інфографіка щодо депортації кримських татар у 1944 році. pic.twitter.com/BpjduSrm83
— Український часопис (@falledlenin) 18 мая 2018 г.
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Іванович Сибіга написав: "Українці як ніхто інший розуміють біль наших братів і сестер. Ця трагедія повинна бути визнана міжнародним співтовариством геноцидом".
Також відеороликом про депортацію кримських татар поділилася на своїй сторінці в Facebook і відома українська співачка кримськотатарського походження Джамала:
Як повідомляв "Апостроф", в кінці квітня в Карасувбазарі (нині Білогірськ) в анексованому Криму окупанти влаштували обшуки в будинках кримських татар.