RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Глава ПЦУ докладно пояснив, звідки беруться гроші на церкви і "зарплати" священикам

Предстоятель Православної церкви України митрополит Єпіфаній пояснив, за які гроші утримуються церкви в Україні.

Про це він розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Священнослужитель живе за рахунок вмісту приходу, за рахунок тих прихожан, які відвідують богослужіння, жертвують на храм, купують свічки, замовляють треби. Це, можливо, в Києві багатші приходи, які можуть утримувати гідно священнослужителя. А якщо ми поїдемо в будь-який район, навіть Київської області, то побачимо, що священик практично виживає. Він не має можливості навіть вижити за рахунок свого приходу. Він веде якесь господарство, він займається якоюсь навіть певною діяльністю для того, щоб забезпечити свою сім'ю. Є такі священики, які мають навіть по п'ять парафій, по п'ять сіл, де є храми. За цей час побудовано дуже багато храмів. Практично майже в кожному селі", - пояснює він.

Предстоятель уточнив, що священнослужитель не є держслужбовцем.

"Ми не є держслужбовцями на відміну від, наприклад, системи, яка діє в Елладській православній церкві. У Греції. Це такий унікальний приклад того, що церква і держава єдині, не ділені. А, згідно з Конституцією України, церква і держава роз'єднані між собою. А особливо, навіть якщо згадати церкву Київського патріархату, то вона ніколи не отримувала підтримки від держави. Держава підтримувала на той час тільки церкву Московського патріархату. А ми навчилися практично виживати весь цей час", - додав він.

Єпіфаній розповів і те, за рахунок чого формується бюджет будь-якого храму.

"І ми формуємо наш бюджет за рахунок пожертвувань наших парафіян. Тому що зараз складна ситуація для кожного храму і для кожного монастиря. Наприклад, навіть оплатити комунальних послуг. Виникають певні питання. І мені навіть зараз як предстоятелю церкви ... Ми знаходимося в стінах Київської православної богословської академії. Ми виховуємо в стаціонарі близько 200 студентів, що навчаються абсолютно безкоштовно. І мені потрібно знайти навіть на утримання академії велику суму грошей. Ми знаходимо добрих людей, благодійників з України, за межами. Для того, щоб утримати Київську православну богословську академію, виховувати майбутніх пасторів церкви Христової. Я завжди стояв на позиції, хоча мене іноді навіть критикують, чому ви протягом 10 років свого ректорства не вводите плату для студентів?" - каже він.

Як повідомляв "Апостроф", раніше митрополит Єпіфаній розповів про останній форпост Путіна в Україні і як його зруйнувати