RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Суд в Росії продовжив арешт всім українським морякам: готується важливе рішення

Лефортовський суд в столиці Росії, Москві, продовжив термін арешту для всіх 24 українських моряків, які були захоплені в полон у Керченській протоці.

Про це повідомляє ТАСС.

"Продовжити термін утримання під вартою на три місяці", - йдеться в постанові суду щодо кожного полоненого. В даний час розслідування кримінальної справи завершено, полонені та їхні адвокати приступили до ознайомлення з матеріалами справи.

При цьому, уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що "було б гуманно" змінити запобіжний захід дл українських моряків.

"Мені здається, що, дуже важливо, що коли з'ясувалася все-таки причина спрямування цих кораблів на порушення нашого кордону з тим, щоб зірвати вибори президента, потрібно розібратися зі ступенем провини цих людей. Мені здається, було б гуманно і правильно, якби їм сьогодні було б змінено запобіжний захід", - розповіла Москалькова в ефірі телеканалу "Росія 24 ".

Як повідомляв "Апостроф", 25 листопада 2018 року співробітники ФСБ Росії обстріляли і захопили в Чорному морі українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися в Одесу після спроби пройти через Керченську протоку.

Російські силовики незаконно затримали 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії, "судили" в окупованому Криму і перевезли в Москву.

Україна вимагає від Росії звільнення захоплених моряків і вважає їх військовополоненими. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені повинні перебувати під захистом Женевської конвенції.

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення полонених моряків і суден. 25 травня Трибунал ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до Росії, яким суд зобов'язав РФ звільнити моряків і судна. У той же час суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Термін виконання рішення закінчився 25 червня. У цей день від Міністерства закордонних справ Росії надійшла нота, якою Україні пропонувалося надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті-відповіді МЗС України назвало позицію Москви неприйнятною.