Дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Болдері (США) свідчать, що танення вічної мерзлоти Заполяр'я може стати причиною кліматичної катастрофи через звільнення трильйонів тонн вуглекислого газу.
Про результати роботи дослідників повідомляє видання Phys.org.
Вчені стверджують, що в разі різкого, протягом декількох місяців, танення вічної мерзлоти Північної півкулі, яка займає 18 млн квадратних кілометрів, в атмосферу одноразово потрапить велика кількість вуглекислого газу і метану.
Згідно з даними дослідників, в тутешніх породах, де замуровані останки живих істот, рослин, тварин і мікроорганізмів, які населяли Арктику протягом тисяч років, міститься 1,5 трлн тонн вуглецю, що перевищує кількість СО2 в атмосфері.
Якщо в атмосферу потраплять величезні обсяги вуглекислого газу і метану, це непередбачуваним чином вплине на ландшафт Арктики.
"Ліси можуть стати озерами через місяць, без попередження будуть відбуватися зсуви, а невидимі ями з метаном можуть проковтнути снігоходи цілком. Однак ми все ще можемо запобігти найгіршим наслідкам кліматичних змін, якщо зробимо в найближче десятиліття заходи", - впевнена автор наукової роботи Меррит Турецьки.
Як повідомляв "Апостроф", глобальне потепління, в разі підвищення середньої температури на два градуси Цельсія, може стати причиною загибелі 2100 осіб щороку тільки у США.