RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Мільйони українців втратили право на безкоштовну медичну допомогу: що відбувається

Більше 12 мільйонів українців втратили з 1 січня 2020 року право на будь-яку безоплатну медичну допомогу, не уклавши декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, що є обов’язковою умовою для подальшого медичного обслуговування на безоплатній основі.

Такі дані оприлюднили на сайті Національної служби здоров’я України.

Відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 65, у межах програми медичних гарантій здійснюється оплата за надання медичних послуг з надання первинної медичної допомоги, виходячи з тарифу на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги, який встановлюється як базова ставка за обслуговування одного пацієнта, що подав декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та становить 600,48 гривні на рік.

За даними сайту, 31,07% населення або 12,674 млн. громадян України не уклали декларації про вибір лікаря. Відзначемо, що відповідно до роз’яснення Міністерства охорони здоров’я, з 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов'язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.

Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості. Якщо лікар потрапив в ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.

Як повідомляв "Апостроф", раніше спливли скандальні деталі діяльності МОЗ, яке заклало у бюджет витрати на програму медичних гарантій в сумі 72 мільярди гривень, що в три рази нижче гарантованої законом норми.

Також стало відомо, що Мінфін провалив виконання бюджету в лютому.