Різке падіння цін на нафту і епідемія коронавіруса можуть стати спусковим механізмом для початку світової кризи, яка не обіцяє Україні і гривні нічого хорошого.
Про це "Апострофу" розповів фінансовий аналітик Сергій Фурса.
За його словами, перед Україною стоять дуже серйозні виклики. Те, що сталося на ринках в "чорний понеділок", Фурса назвав справжнісіньким шоком.
"І, якщо б це було без коронавірусу, можливо, була б просто сильна корекція, і ми б пішли далі. Але, оскільки ринки вже і так дуже волатильний через епідемію, то, можливо, ми дійсно почали рухатися до рецесії", - сказав фахівець.
Для України нова світова криза може стати дуже болючою.
"Для нас це буде удвічі або, навіть, втричі боляче, оскільки ми, фактично, "послали" МВФ, відповідно, підтримки у нас не буде, а, з іншого боку, компетентності для прийняття рішень теж немає. І тому у нас є всі умови для ідеального шторму", - додав Фурса.
Єдиним позитивним моментом, за словами аналітика, є те, що Національний банк зміг накопичити значні резерви (за станом на 1 березня, вони становили 26,6 мільярда доларів - "Апостроф"): "З них йтимуть і зовнішні погашення, Нацбанк (за рахунок них) буде стримувати зниження курсу гривні, але утримувати курс, таким яким він є зараз, не зможе. Гривня буде знижуватися, і це - довгострокова історія". При цьому він додав, що запас міцності резервів НБУ - не більше одного року.
Керівник відділу аналітики групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин згоден з прогнозом зростання гривні по відношенню до долара. На його думку, найближчим часом курс досягне позначки в 27 гривень за долар, і навряд чи зупиниться на цьому.
Детальніше про те, чого чекати від кризи, читайте в матеріалі "Апострофа": Ідеальний шторм: чим закінчиться для України "чорний понеділок" на фондовому ринку.