На думку більшості громадян країн, що входять до складу НАТО, захищати своїх союзників від нападу Росії не потрібно.
Про це свідчать дані опитування Pew Research Center.
Так, близько 50% опитаних в 16 країнах-членах НАТО відповіли, що їхня країна не повинна захищати свого союзника по НАТО від потенційного нападу з боку Росії. У той же час 38% вважають, що їхня країна повинна виступити проти російської атаки на союзників.
Опитування проводилося в 19 країнах, в тому числі 16 країнах - членах НАТО і в Швеції, Росії та Україні.
При цьому громадяни країн-членів НАТО більш схильні вважати, що США, а не їх країни, повинні використовувати військову силу для захисту союзника по НАТО від Росії. В середньому 60% заявляють, що США будуть захищати союзника выд Росії, тоді як тільки 29% заявляють, що США цього не зроблять.
В опитаних в країнах-членах НАТО громадськість з більшою ймовірністю стверджує, що США повинні захищати союзника по НАТО від нападу Росії, ніж це має робити їх країна.
Що стосується трансатлантичних відносин, деякі західноєвропейські суспільства ставлять в пріоритет тісні відносини зі США, але багато інших вважають за краще мати тісні відносини як зі США, так і з Росією. Однак мало хто готовий мати тісні відносини з Росією і не мати зі США.
Як повідомляв "Апостроф" Росія запропонувала Генасамблеї ООН прийняти так звану "декларацію про солідарність" в боротьбі з коронавірусом. Ініціатива РФ зобов'яже країни-члени відмовитися від міжнародних санкцій, якщо вони введені не під егідою Ради Безпеки ООН.