RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Вперше майже за 100 років: в Долину нарцисів в Карпатах повернулися рідкісні тварини, фото

У середу, 29 квітня, на території Карпатського біосферного заповідника (Закарпатська область) у відомій Долині нарцисів після майже столітнього відсутності знову з'явилися знамениті карпатські буйволи.

Про це повідомили на офіційній сторінці Карпатського біосферного заповідника в Facebook.

Як сказано в повідомленні, раніше ці тварини були звичними в місцевих господарствах. Вони давали цінне молоко, дієтичне м'ясо і широко використовувалися як потужна тяглова сила. За останні сто років вони практично зникли, як і багато інших традиційні для Закарпаття породи домашніх тварин.

"Повернення буйволів в Долину нарцисів знаменує нову еру, оскільки створює вражаючі перспективи для цієї унікальної території", - зауважив з цього приводу заступник начальника відділу міжнародного співробітництва Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда.

За його словами, повернення буйволів дозволить ефективно боротися з розростанням верб і тим самим підтримувати лугові екосистеми, де росте нарцис вузьколистий - основна місцева окраса.

"Буйволи дуже невибагливі тварини, із задоволенням харчуються жорсткими кормами як, наприклад, осока або пагони верби, що не поїдаються іншими сільськогосподарськими тваринами", - зауважив науковець.

Завдати шкоди популяції нарциса тварини не зможуть, їх будуть пасти в спеціально відведених місцях, обмежених по периметру електропастухом.

"Буйволи дуже харизматичні і незвичайні, що дозволить залучити в Долину нарцисів більше туристів, особливо в період поза цвітінням нарциса, який є дуже коротким і триває максимум три тижні протягом травня", - додав Василь Покиньчереда.

Буйволів для випасу і демонстрації в Долині нарцисів надало ТОВ "Кочова буря", з яким керівники Карпатського біосферного заповідника підписали відповідну угоду.

Як раніше повідомляв "Апостроф", після 2030 року біорізноманіття на Землі почне різко скорочуватися через негативного впливу людства на клімат.