RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

Всі новини

Робили не всім: названо дві вакцини, які можуть врятувати від коронавірусу

Вакцини від туберкульозу і поліомієліту стимулюють вроджений імунітет і тому можуть давати деякий захисний ефект від коронавірусу.

Новий "сплеск" смертності в Італії: як змінюється ситуація з коронавірусом в Україні та світі

Про це заявив вчений Костянтин Чумаков в інтерв'ю Obozrevatel.

Чумаков вважає, що це може стати одним з методів боротьби проти вірусу, поки не будуть створені надійні вакцини, які дадуть постійний імунітет.

"Є ідея - використовувати якийсь неспецифічний захисний ефект, який дають багато живих вакцин завдяки стимуляції вродженого імунітету. Наприклад, протитуберкульозна, яку зараз випробовують. Ми пропонуємо випробування живої поліомієлітної вакцини, яка добре працює проти грипу. Їх треба перевіряти, але це вже готові препарати з доведеною безпекою", - відзначає вчений.

У той же час, він підкреслює, що це поки тільки ідея, яку повинні підтвердити випробування.

Чумаков також зазначає, що не всі вакцини однаково безпечні. Зокрема, поліомієлітна вакцина для людей безпечна, проте від вакцини БЦЖ можуть бути ускладнення у людей з порушеннями імунної системи. Крім того, щеплення не дадуть постійного захисту, а на пострадянському просторі їх роблять не всім.

"Вроджений імунітет поступово знижується. Це не означає, що, зробивши один раз БЦЖ, ви більше нічим хворіти не будете. Просто в найближчі місяці будете мати велику стійкість до інших вірусів і бактерій. Але розраховувати, що щеплення БЦЖ, зроблене в дитинстві, захистить вас від коронавірусу - наївно", - говорить Чумаков.

Як раніше повідомляв "Апостроф", масове виробництво вакцини від COVID-19 може бути налагоджене до кінця 2021 року.