В Інституті молекулярної біології Національної академії наук України ще в січні зайнялися розробкою перших в країні ПЛР-тестів на Covid-19 і за кілька тижнів створили тести, однак держава не закуповує ці системи.
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
З проханням про розробку тестів в інститут раніше звернулися Рада нацбезпеки і оборони, а також Міністерство охорони здоров'я.
"Попросити - попросили, але тести досі не замовили. Ось вже три місяці директор інституту оббиває пороги влади, щоб отримати держзамовлення на тести", - йдеться в матеріалі.
"Прикро. Без грошей ми не можемо починати роботу. Нам потрібні якісь стартові капітали (для початку масового виробництва тестів)", - сказав директор Інституту молекулярної біології Михайло Тукало.
Грошей в інституті не вистачає навіть на зарплати, через що частина співробітників була змушена піти в неоплачувану відпустку.
У березні президент Володимир Зеленський доручив МОЗ профінансувати державний інститут. Але міністерство замість цього замовило тести у приватної фірми.
В Інституті молекулярної біології ще на початку карантину виготовили тисячу тестів за власні кошти і відправили в регіони. Однак на цьому гроші інституту закінчилися.
За словами Михайла Тукало, при наявності фінансування інститут через кілька днів буде готовий виробляти 10-20 тисяч тестів на тиждень (1-2 тисячі тестів на день).
За підрахунками експертів Київської школи економіки, карантин вже обійшовся Україні в 53,5 млрд гривень.
Як повідомляв "Апостроф", станом на ранок, 22 травня, в Україні 20 148 осіб заразилися коронавірусом. За останню добу зафіксували ще у 442 осіб COVID-19. За час пандемії 588 чоловік в країні померло від коронавируса і 6 585 чоловік одужали.