Американські і японські біологи розбудили мікробів, які спали на дні океану 100 мільйонів років.
Результати дослідження Японського агентства з морських наук і технологій Землі і Університету Род-Айленда (США) опублікував журнал Nature Communications, пише видання "Вокруг Света".
Вивчивши найдавніші пористі породи з дна океану, бідні поживними речовинами, дослідники виявили в них великий вміст кисню. Вони припустили, що там може існувати життя. І дійсно виявили мікробів, які "спали" в найдавніших шарах.
Справа в тому, що деякі мікроби можуть жити в таких екстремальних умовах, де більш розвинені організми не виживуть.
Після інкубаційного періоду в лабораторії агентства мікроби почали їсти і розмножуватися. В цілому вдалося відродити 99 відсотків спільноти, яка спала.
Ожилі мікроби
Провідний автор дослідження Юкі Мороні (Японія) сказав, що він навіть не повірив своїм очам. Вчений припустив, що це якась помилка. Але помилки не було. І тепер науці відомо, що у деяких мікробів в підводному біосфері немає вікової межі.
У найстаріших глибинних відкладеннях все ще є живі організми, зазначив Юкі Мороні. І вони можуть прокидатися, рости і розмножуватися.
Вчені зробили висновок: для деяких найпростіших організмів Землі фактично не існує поняття тривалості життя.
Як писав "Апостроф", дослідники з Інституту проблем передачі інформації РАН виявили незвичайний характер точкових мутацій в геномі коронавірусу - еволюція пристосувала Covid-19 для проживання в організмі кажанів.