Антибіотики не діють на віруси і саме тому їх не можна використовувати для для профілактики і лікування коронавірусної інфекції. При цьому є й винятки.
Як говориться в матеріалі "Апострофа", до такого висновку прийшли у Всесвітній організації охорони здоров'я.
Справа в тому, що одним з ускладнень у хворих COVID-19 може стати супутня бактеріальна інфекція і вже в такому випадку вам можуть призначити антибіотики.
Як пише в своєму проекті Державний експертний центр МОЗ України, в країні дозволені такі антибіотики: ампіцилін, амоксіцилін клавуланова кислота, цефтріаксон, азітроміцин, кларітроміцин, доксициклін та моксіфлоксацин.
При цьому призначення антибіотиків повинно суворо контролюватися лікарем, в іншому випадку їх використання може призвести до важкого інфекційного захворювання прямої кишки і антимікробної резистентності.
Антибіотики можуть призначати для лікування пневмонії у людей, які можуть лікуватися вдома, якщо імовірною причиною пневмонії є бактеріальна інфекція або незрозуміло, бактеріальна це або вірусна інфекція. Також їх використовують при лікуванні людей групи ризику.
При цьому в більшості європейських країн, однією з головних умов призначення антибіотиків залишаються клінічні і лабораторні докази бактеріальної інфекції.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Антибіотик при коронавірусі: панацея чи помилка лікаря