Хоча в Україні неоднозначно сприймають Геловін - свято, яке відзначають напередодні католицького Дня всіх святих в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, в соцмережах почали з'являтися розповіді, фото і відео про святкування Геловіну 2020.
"Апостроф" зробив підбірку про святкування Геловіну 2020.
Геловін відзначають з кельтських часів - кельти вірили, що в цей день душі померлих приходять на землю. Тому вже тоді люди дотримувалися традицій в цей містичний день.
Українці адаптували кельтські традиції до українських, що знайшло своє відображення у традиції згадувати померлих рідних і готувати страви з гарбуза.
"Це чарівно, що ми так добре з вами знаємо світову культурну спадщину, але прикро, що паскудно знаємо власну. Тому що наші предки ці дні також гучно відзначали і в українській традиції вони називалися "осінніми дідами". "Дідівським днем" називали суботу напередодні 8 листопада. З приходом християнства цю суботу почали називати ще й Дмитрівською", - розповіла про традиції українців на своїй сторінці у Facebook Дара Корній.
"Цьогоріч Ніч Висвячування Усіх Грішників, відома загалу як Геловін, або Савинь (Самайн) збігається із Диким Полюванням, яке пов’язане із кількома різними процесами. Серед іншого воно сприймається як ревізія сексуальної енергії, - розповідає Oles Barleeg. - І яка ж Ніч Висвячування Усіх Грішників, Геловін та Савинь без пирога?".
Українці, які святкують Геловін, почали публікувати на своїх сторінках в соцмережах яскраві і страшні фото.
Як повідомляв "Апостроф", свято Геловін супроводжують прикмети, ритуали і гадання.