RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

"Це може перервати ланцюг": озвучено прогноз щодо ефективності карантину вихідного дня в Україні

Фахівці скептично ставляться до ефективності карантину вихідного дня, введення якого для стримування поширення коронавірусу в Україні підтримав президент Володимир Зеленський.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Медики сходяться на думці, що карантинні обмеження безумовно потрібні, щоб знизити зростання захворюваності і навантаження на медичну систему.

"Це ті заходи, які дозволять не зупинити пандемію, а розтягнути захворюваність у часі, щоб дати можливість нормально функціонувати медичній системі. Це і є мета карантину", - пояснює інфекціоніст Сергій Крамарєв.

На його думку, закриття або обмеження роботи розважальних зон і закладів зменшить кількість контактів серед молоді, яка зараз є основним джерелом інфекції для людей з групи ризику. Але ось карантин вихідного дня, як вважає Крамарєв, абсолютно не допоможе.

"Так, локдаун вводити не варто, але потрібні якісь розумні обмеження. Але карантин вихідного дня - це не вихід із ситуації, а просто імітація бурхливої діяльності", - сказав він.

Його колега, інфекціоніст Віталій Євтушенко вважає, що крім введення обмежень люди мають дотримуватися тих правил, які МОЗ встановив на початку пандемії.

"У нас зараз є правила, які вже б дуже допомогли знизити зростання захворюваності - це дистанція і носіння масок. Але це ж ніхто не контролює, в транспорті натовпи народу зі спущеними на підборіддя масками, чхають, кашляють. Потрібно стежити, щоб люди дотримувалися цих заходів", - зазначив він.

А ось колишній головний санлікар України Святослав Протас переконаний, що від введення цих заходів буде достатньо умовна ефективність.

"Ось такий приклад - ви розпалюєте багаття, і як тільки воно починає горіти, ви одразу на нього виливаєте воду, вогонь згасає і більше не горить. Це те, що у нас було навесні, коли вводили карантин і відстрочили початок епідемії. А тепер ситуація, коли багаття розгорілося, утворився жар, і ви виливаєте відро води - прямий вогонь зникає. Але через три хвилини вугілля розпалюється і знову утворюється вогонь", - навів він аналогію.

Він додав, що якщо сьогодні 25% населення перехворіло або хворіє, то ці карантинні заходи будуть неефективними, їх значення буде мінімальним і невідчутним в масштабах країни. Щоб керувати епідемічним процесом, потрібно працювати в осередках зараження, відстежувати контактних і безсимптомних хворих, і ізолювати їх.

"Але цим ніхто не займається, і займатися не буде. А як показує досвід Китаю, це може перервати ланцюг передачі і зупинити епідемію", - підсумував Святослав Протас.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Карантин вихідного дня: як влада бореться з бізнесом, а не епідемією.