RU  UA  EN

Неділя, 17 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

17 листопада

16 листопада

Всі новини

Коли в Україні відзначають День матері: історія свята і традиції

У неділю, 29 листопада, святкують день Святого апостола і євангеліста Матвія, якого також називали Левієм, а в деяких пострадянських країнах відзначають День матері, який в Україні святкують у другу неділю травня.

День матері: історія свята в Україні та найкращі ідеї для подарунків

"Апостроф" розповідає про історію та традиції свята.

День матері в Україні

У всьому світі, у другу неділю травня, відзначають День матері. Україна не стала винятком, прийнято вітати всіх мам в цей день.

В Україні День матері вперше відзначали в 1928 році, коли свято організував Союз українок Канади. Пізніше ініціативу підтримали в усіх регіонах України і він став масштабним.

У 1939 свято заборонила радянська влада і довгий час День матері в Україні не святкувався. Тільки в 1990 році свято повернулося в Україну.

10 травня 1999 року колишній президент України Леонід Кучма підписав указ, яким було встановлено, що День матері щорічно відзначається у другу неділю травня.

Традиції свята

У кожній країні свої традиції в День матері, наприклад, в США і Австралії на День матері до одягу приколюють квітку гвоздики. Примітно, що якщо гвоздика кольорова значить мати людини жива, а біла - що вона померла, але завжди поруч в серці.

У Мексиці на День матері в церквах на католицьких месах виконують особливу пісню, "Las mañanitas", а потім влаштовують святкові обіди.

Традиційно в День матері в багатьох країнах мамам дарують подарунки, листівки і квіти. Діти дякують своїм мамам за життя і кажуть їм слова любові.

Що ще святкують 29 листопада

У християн всього світу починається Різдвяний піст, який триватиме до Різдва, 7 січня.

Також віруючі святкують день Святого апостола і євангеліста Матвія, якого також називали Левієм. Його вважають автором Євангелія від Матвія, яке було написано арамейською мовою і увійшло до Нового Завіту.

Народні вірування

  • Часто в цей день були відлиги, але могли бути сильні вітри.
  • Вважалося, що в будь-якому випадку не можна сьогодні надягати речі навиворіт. Це гарантувало нещастя протягом всього року.
  • У цей день небажано важко трудиться, селяни ходили в гостії один до одного.
  • Не говоріть з людиною, яка прийшла до вас додому через поріг. Існує прикмета, що незабаром ви посваритеся.
  • Не свистіть в будинку, адже можна відвернути гроші від свого будинку.

Як повідомляв "Апостроф", щороку перед святкуванням Різдва Христового віруючі дотримуються 40-денного посту, який називають Різдвяним постом.