Головною причиною смерті в світі як і раніше залишаються хвороби серця. В першу десятку головних "вбивць" увійшли сім неінфекційних захворювань.
Як пише сайт ООН, про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).
Зокрема, в цьому списку вперше опинилися хвороба Альцгеймера і діабет. Смертність від останнього зросла за 20 років на 70%.
За даними ВООЗ, серцево-судинні захворювання є причиною 16% всіх смертей у світі. Разом з тим, в Європейському регіоні ВООЗ число смертельних випадків в результаті хвороб серця за останні 20 років скоротилося на 15%.
10 головних причин смерті в світі
- Ішемічна хвороба серця
- інсульт
- Хронічна обструктивна хвороба легень
- Інфекції нижніх дихальних шляхів
- Неонатальні розлади і порушення
- Рак легенів, трахеї, бронхів
- Хвороба Альцгеймера, інші види деменції
- діарея
- діабет
- хвороби нирок
"Нові дані - ще одне нагадування про те, що ми повинні зосередитися на запобіганні, діагностики та лікування неінфекційних захворювань", - зазначив глава ВООЗ Тедрос Гебрейєсус.
Серед інфекційних захворювань перше місце займають інфекції нижніх дихальних шляхів, в першу чергу - пневмонія. Однак, як відзначають в ВООЗ, смертність від цих хвороб знизилася.
Тривалість життя за останні 20 років збільшилася на шість років. Зараз люди в середньому живуть 73 роки. При цьому в усьому світі зростає число людей з інвалідністю, зокрема пов'язаної все з тими ж захворюваннями - ішемічною хворобою серця, інсультом, діабетом, раком легенів і хронічними обструктивними захворюваннями легень.
У ВООЗ констатували, що крім хвороб, часто причиною смерті та інвалідності стають нещасні випадки. Збільшилося число дорожньо-транспортних пригод. Причому 75% тих, хто отримує травми в результаті ДТП, - чоловіки.
Як повідомляв "Апостроф", з початку літа в західних областях України почала аномальними темпами зростати смертність і в вересні досягла в окремих регіонах 30%.