Хворі на коронавірус, який не стихає в Україні, можуть страждати від симптомів хвороби, зокрема втоми, втрати запаху і смаку, задишки і кашлю, довше, ніж вважалося раніше.
До такого висновку прийшли вчені з Женевського університету, а також лікарі та епідеміологи Університетських лікарень Женеви і Головного управління охорони здоров'я кантону Женева, які провели дослідження, його результати опубліковано в журналі Annals of Internal Medicine.
За словами вчених, у частини хворих на COVID-19 нюх і смак можуть повернутися тільки через півтора місяця і більше, це свідчить про "затяжний" коронавірус. Найчастіше така картина спостерігається у тих, хто переносить хворобу в легкій формі і лікується амбулаторно.
Відзначається, що в березні 2020 року було створено систему COVICARE моніторингу та консультування пацієнтів з COVID-19, котрі не мають потреби в госпіталізації. З ними регулярно спілкувалися медики, які припускали, що хворі без особливих факторів ризику, середній вік яких 43 роки, легко впораються з хворобою.
Однак через шість тижнів після постановки діагнозу майже у третини учасників все ще зберігалися один або кілька симптомів, пов'язаних з COVID-19: втома - у 14 відсотків, втрата смаку і запаху - у 12 відсотків, задишка - у 9 відсотків, постійний кашель - у 6 відсотків, головні болі - у 3 відсотків. У даний час дослідження тривають.
Як повідомляв "Апостроф", раніше група вчених з Каліфорнійських університетів у Берклі і Сан-Франциско прийшли до висновку, що камера смартфона може допомогти при експрес-діагностиці коронавірусу.