Коронавірус після масштабної вакцинації можуть звести до рівня сезонного грипу.
Про це в інтерв'ю виданню "Апостроф" розповів заслужений професор Університету Гуелф Девід Волтнер-Тоуз.
Якщо вакцинація не зробить коронавірус нешкідливим як звичайна застуда, то його хоча б зведуть до рівня сезонного грипу з меншою смертністю.
Однак, як стверджує Девід Волтнер-Тоуз, людство вже втратило більшу частину можливостей в боротьбі з епідеміями - нинішній і майбутніми.
"Зараз, зокрема, всі сили кинуті на розробку вакцин. Головними двигунами є бажання підприємств отримати від цього великий прибуток і практично негайний результат. Але людство не думає про попередження епідемій", - пояснює професор, чиї батьки емігрували з УРСР в Канаду в далекому 1926 році.
Він також припустив, що одна з причин пандемії - соціальна нерівність на планеті, яка виникла в останні 100 років і навів у приклад епідемії "пташиного грипу" і Еболи.
"Якщо подивимося на історичний розвиток, то і пандемія COVID-19, і віруси Ебола, і "пташиний грип", які мали препандемічний статус, виникли через міжнародну торгівлю, подорожі, соціальні потрясіння і зміни демографічного ландшафту. Практично всі ці зміни були спровоковані і отримали швидкий розвиток завдяки змінам в сільському господарстві, урбанізації і одночасного скорочення сільського населення, а також економічному розвитку", - продовжив професор в спілкуванні з журналістами.
"Починаючи з ХХ століття, ці зміни особливо швидко відбулися через розвиток науки і технологій. Всі ці позитивні тренди супроводжувалися небувалим розломом в доступності для людей благополуччя, їжі, послуг охорони здоров'я. Змінився також підхід до робочого процесу. Нерівність, яка закладена в цих процесах, викликає пандемії і погіршує їх наслідки ", - резюмував Волтнер-Тоуз, додавши, що ефективно хворобам можна відповідати, якщо кожній людині буде надано рівний доступ до системи охорони здоров'я.
Читайте також матеріал "Апострофа": Випадковість чи початок нової епохи: чому людство чекають нові пандемії