15 березня православні християни в Україні входять у Великий піст, який триватиме до Великодня. У зв'язку з початком Великого посту віруючі згадують правила і заборони цього періоду.
З початком Великого посту! Яскраві листівки і щиросердечні вітання у віршах і прозі
"Апостроф" розповідає про це детальніше.
Перше правило Великого посту - радіти. Потрібно постійно молитися і за все дякувати Господу. Друге правило - молитви. Молитвам потрібно приділяти більше часу, ніж зазвичай, тільки так можна стати ближче до Господа. Також варто пам'ятати про храмові молитви. Молитися в домашній обстановці добре, але коли цей процес переноситься в храм - ще краще.
Ще одне правило Великого посту - покаяння. Великий піст складається з двох частин: Чотиридесятниці і Страсної седмиці. Перша - це час покаяння, а друга - час очищення. Також варто стежити за своїм станом здоров'я.
Якщо виникли проблеми з самопочуттям, ступінь стриманості слід обговорити з духовним наставником. Також потрібно звертати увагу на свої гріхи, кожен раз ппосити вибачення за якусь провину у своєму житті. Не варто думати про їжу під час Великого посту - це одна з головних помилок віруючих. Слід якомога менше міркувати про їжу.
Також варто пам'ятати про те, що добре ставлення до ближніх іноді може обернутися неприємною стороною. Останнє правило - йти за Христом. Потрібно слухати своє серце і Господа і слідувати по його шляху.
Православні молитви під час Великого посту
Які молитви читають в перший день Великого посту?
В першу седмицю протягом чотирьох днів виповнюється Канон святого Андрія Критського. Він розділений на чотири частини, по одній з яких звучить з понеділка по четвер.
"Господь Бог, Владика днів моїх. Дyх бездіяльності, смутку, самолюбство не допускай до мене. Дyх розсудливості і покірності, любові і терпіння подаруй же мені, рабу(i) Твоєму (їй) (ім’я). Господи Боже, покарай мене за гріхи мої, але не карай за них ближнього мого. Амінь!"
"Звертаюся я, раб(а) Божий(а) (ім’я), до Тебе, Господь, і від усього серця прошу Тебе пробачити гріхи мої. Змилуйся наді мною, Царю Небесний, визволи мене від дyшeвних мyк і самокaтyвання. До Тебе ж я звернуся, Син Божий. Пoмep Ти за гріхи наші і воскрес Ти, щоб жити вічно. Сподіваюся я на допомогу Твою і прошу благословити мене. Назавжди Ти Спаситель мій. Амінь!"
Перед тим, як лягати спати, не забудьте звернутися з молитвою до свого Ангела Хранителя:
"Ангеле Хранителю, захисник дyші моєї і тiла мого. Якщо ж я згрішив в цей день, визволи мене від гріхів. Не дай Господу Богу розгніватися на мене. Помолися за мене, раба(у) Божого(y) (ім’я), перед Господом Богом, попроси його про відпущення гріхів моїх і захисти мене від вчинення зла. Амінь".
Важливим правилом на весь період посту є молитви перед і після поїдання їжі.
Молитва на благословення їжі і пиття мирянам
"Господи, Ісусе Христе, Боже наш, благослови нам їжу і пиття молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх, яко благословенний на віки віків. Амінь." (Перехрестити їжу і пиття).
Молитва після куштування їжі
"Дякуємо Тобі, Христе Боже наш, яко наситив єси нас земних Твоїх благ, не позбав нас і Небесного Твого Царства, але яко посеред учнів Твоїх прийшов єси, Спасе, мир даяй їм, прийди до нас і спаси нас. Слава Отцю і Сину і святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (тричі). Благослови. "
Головне правило молитви - молитися щиро. Тільки якщо людина буде дійсно вірити в рядки, які вона вимовляє, молитва збудеться і втілиться в реальність.
Важливо також в період Великого посту молитися вранці і ввечері.
Як писав "Апостроф" раніше, завершиться Великий піст святкуванням Великодня, який у цьому році відзначається 2 травня.