У 2021 році в середу, 7 квітня, християни східного обряду відзначають велике церковне свято - Благовіщення Пресвятої Богородиці.
"Апостроф" розповідає про історію та головні традиції свята.
Свято встановлене на честь найважливішої події Євангелія - саме в цей день архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про те, що Вона народить Спасителя. При цьому, Благовіщення згадується тільки в одному з чотирьох Євангелій - від Луки.
Архангел Гавриїл з'явився Діві Марії в місті Назарет, коли вона набирала воду з джерела. Він пообіцяв їй, що вона народить Сина, який стане Спасителем. Це сталося через півроку, після того, як свята Анна зачала Іоанна Хрестителя.
Благовіщення вважається одним з трьох найважливіших подій, нарівні з Різдвом Христовим і Великоднем. Своєю згодою стати Матір'ю Спасителя, Богородиця від імені людей погодилася на промисел Божий про майбутнє спасіння людства.
У цей день церква закликає віруючих відвідати храм і забороняє виконувати важку роботу. Благовіщення - день радості і духовних роздумів. Християни наповнюють свої серця вдячністю і миром.
Хоча свято і припадає на період Великого посту, церковний статут дозволяє в день Благовіщення вживати страви з риби і морепродуктів. Допускається навіть трохи вина.
У цей день потрібно намагатися уникати сварок і конфліктів, заборонено лихословити і допускати злі думки.
Раніше "Апостроф" публікував цікаві факти про Великдень, які можуть вас здивувати.