RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Небезпечна "побочка" від вакцини AstraZeneca: хто в групі ризику

Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) виявив можливий зв'язок між вакциною AstraZeneca і рідкісними проблемами згортання крові у щеплених нею людей.

Регулятор заявив, що ризик виникнення тромбів має бути внесений до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (раніше вона називалася AstraZeneca), повідомляється в заяві EMA.

Разом з тим, європейський регулятор наголошує, що загальна користь від вакцини перевищує ризики.

EMA дійшло висновку, що у вакцинованих AstraZeneca, є ризик дуже рідкісних випадків утворення тромбів в поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів протягом двох тижнів після вакцинації.

Комітет проаналізував 62 випадки тромбозу венозних синусів головного мозку і 24 випадки тромбозу внутрішніх вен, зареєстрованих в базі даних з безпеки лікарських засобів ЄС (EudraVigilance) станом на 22 березня, 18 з яких закінчилися смертю.

"На даний момент більшість зареєстрованих випадків сталося у жінок у віці до 60 років протягом двох тижнів після вакцинації. На підставі наявних в даний час даних, конкретні фактори ризику не підтверджені", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що одним з правдоподібних пояснень комбінації згустків крові і низького рівня тромбоцитів є "імунна відповідь, що призводить до стану, аналогічного тому, який іноді спостерігається у пацієнтів, які отримували гепарин".

Тим, хто був вакцинована Vaxzevria, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою при появі таких симптомів:

  • задишка
  • біль у грудях
  • пухлина в нозі
  • постійний біль в животі
  • неврологічні симптоми, включаючи сильні і постійні головні болі або помутніння зору
  • крихітні плями крові під шкірою за межами місця ін'єкції.

Як повідомляв "Апостроф", вчені створили зображення, що показують, що саме відбувається з клітинами людини, якій вводять вакцину Oxford-AstraZeneca від Covid-19.