Доктор Євген Комаровський, який раніше сказав, кому необхідна термінова госпіталізація при коронавірусі, розповів про головні поширені помилки, що стосуються антибіотиків.
Про це він написав у своєму Instagram.
Доктор зазначив, що в переважній більшості випадків антибіотики - самостійні і самодостатні ліки. Всі антибіотики, використовувані в амбулаторній практиці (тобто при лікуванні в домашніх умовах) для дітей першого року життя, відносяться до нетоксичних препаратів з мінімумом побічних ефектів. Їх застосування не вимагає додаткового прийому інших ліків.
Комаровський підкреслив, що антибіотики не пригнічують на імунну систему.
Головні міфи:
- Разом з антибіотиками не треба приймати протигрибкові препарати.
Немає ніяких доказів того, що протигрибкові препарати надають профілактичну дію і зменшують ймовірність грибкової інфекції.
- Разом з антибіотиками не треба приймати ліки "для кишечника".
Пов'язане з антибіотиками пригнічення корисних кишкових мікробів, виражене настільки, що це вимагає лікування, - явище досить рідкісне. Зустрічається воно при тривалому застосуванні антибіотиків широкого спектру дії, особливо тоді, коли прийом антибіотика супроводжується експериментами з харчуванням - насильницьким годуванням, зловживанням жирною їжею. Проте дієта в поєднанні з припиненням прийому антибіотика - цілком достатнє лікування, оскільки кишкова флора відновлюється дуже швидко.
- Разом з антибіотиками не треба приймати протиалергічні засоби.
Якщо цей антибіотик викликає алергічну реакцію, його слід негайно припинити і призначити інший препарат. Все, чим може допомогти протиалергічний препарат, - відсунути терміни появи симптомів.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Євген Комаровський розкрив головні правила симптоматичного лікування нежиті.