27 квітня християни східного обряду відзначають Великий вівторок - другий день Страсного тижня, особливого періоду очікування Великодня.
"Апостроф" розповідає про традиції і заборони цього дня.
Згідно з Євангелієм, вранці у вівторок перед Великоднем Ісус Христос проповідував в Єрусалимському храмі. Він розповідав про Своє друге пришестя, притчі про данину кесареві, воскресіння мертвих, Страшний суд.
Традиції Великого вівторка
У Великий вівторок у храмах відбуваються богослужіння: утреня, великопісні години з читанням Євангелія, вечірня з літургією Передосвячених Дарів, велике повечір'я. В умовах карантину відвідування літургій обмежене.
Наші предки присвячували цей день наведенню порядку в шафі і лагодження одягу - перебирали його, прали, штопали, викидали непотрібне. Також готували вбрання для Пасхи.
Що заборонено робити в Великий вівторок
За церковними правилами, в це свято, як і в усі дні Страсного тижня, забороняється свариться, нецензурно виражатися, допускати погані думки. Також не допускаються гучні веселощі і танці.
Що можна їсти у Великий вівторок
У цей день віруючі дотримуються суворого посту. Згідно з церковним Уставом дозволяється вживати сиру їжу рослинного походження: хліб, воду, сіль, сирі овочі і фрукти, сухофрукти, мед, горіхи.
Раніше "Апостроф" розповідав, яких заборон християни східного обряду дотримуються в Страсний тиждень.