RU  UA  EN

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

18 січня

17 січня

16 січня

Всі новини

Великдень 2021: історія світлого свята і традиції, які потрібно знати

У неділю, 2 травня, християни східного обряду відзначатимуть Світле Христове Воскресіння, або Великдень - одне з найбільших церковних свят.

"Апостроф" розповідає про суть і традиції свята.

У Великдень християни відзначають день Воскресіння Ісуса Христа. Згідно з Євангеліями, Він воскрес із мертвих рано вранці, на третій день після розп'яття. Воскресіння супроводжувалось землетрусом - ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього.

На світанку Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з ароматними оліями, щоб за звичаєм помазати ними тіло Ісуса, але побачили порожній гріб. Тоді схвильованим жінкам з'явився ангел і сповістив про Воскресіння Господа.

Увечері у Велику суботу розпочинається Великодня служба, яка триває всю ніч. Найурочистіший момент настає опівночі, коли священик сповіщає "Христос воскрес!", А у відповідь чує "Воістину воскрес!".

Після служби всі повертаються до своїх домівок і починають "розговлятися". Розговляються завжди освяченим яйцем. Також наші предки клали в пасхальну корзину ковбасу, сир, часник, хрін, сіль і вино, а також фігурку баранчика - символ Ісуса Христа, агнця Божого.

Перед тим, як з'їсти освячене самому, господар йшов з освяченим насамперед до худоби і повідомляв "Христос воскрес!", А хтось із присутніх відповідав за тварин: "Воістину Воскрес!".

Понеділок після Великодня називається "поливаним" - хлопці обливають дівчат водою, а вони можуть обливати хлопців на наступний день - у вівторок.

Як повідомляв "Апостроф", в Єрусалимі в суботу, 1 травня, в переддень свята Великодня зійшов Благодатний вогонь. Церемонія проходила в Єрусалимі в Храмі Гробу Господнього.